DHA YURT - İSLAHİYE'DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE ANILDI - Son Dakika

DHA YURT - İSLAHİYE'DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE ANILDI

16.07.2019 06:19
DHA YURT - İSLAHİYE'DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE ANILDI, System.String[]

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için düzenlenen etkinlikte hain darbe girişimi kınanırken, şehitler dualarla anıldı.

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için düzenlenen etkinlikte hain darbe girişimi kınanırken, şehitler dualarla anıldı.
Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinliğine İlçe Kaymakamı Muhammet Lütfi Kotan, Belediye Başkanı Kemal Vural, İlçe jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Tahta, İlçe Emniyet Müdürü Bedrettin Sarıtaş, daire amirleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan gecede İlçe Müftülüğü ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerin ardında şehitler için dualar okundu. Belediye çalışanları tarafından 251 Türk bayrağı dağıtıldı, meydanı dolduranlara irmik tatlısı ve çorba ikram edildi. Meydanındaki dev ekranda ise 15 Temmuz darbe girişimindeki görüntüler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbeye girişimine karşı yaptığı konuşması dinlendi.
Kaymakam Kotan burada yaptığı konuşmada, "Ülkemizin maruz kaldığı büyük bir ihanet karşısında, aziz milletimizin yazdığı onurlu bir destanın yıl dönümünü anmak üzere toplanmış bulunmaktayız. 15 Temmuz 2016 tarihinde kirli dünyasını, yüce dinimiz olan İslamiyet'in ardına gizleyen terör şebekesi vatanımıza, varlığımızla, birliğimize, kardeşliğimize, istiklal ve istikbalimize kast etmiştir. Tarihten beri nice zorlukların üstesinde gelen aziz milletimiz yine büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla dinine, değerlerine, hürriyetine, bağımsızlığına ve hukukuna sahip çıkmıştır. Hain darbe girişimi Allah'ın izniyle, idarecilerimizin dirayetiyle ve aziz milletimizin cesaretiyle bertaraf edilmiştir" dedi.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
Demokrasi Meydanı
Meydanda genel
Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan'ın konuşması
Bayrak dağıtımı
Genel ve detay görüntüler
Haber-Kamera: Kadir ÇELİK/ GAZİANTEP,


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DHA YURT - İSLAHİYE'DE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE ANILDI - Son Dakika


Son Dakika

Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi ABD bu kareyi konuşuyor! Melania Trump'ın seçimi veda gününe damga vurdu Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak "Ameliyat olmazsam yaza çıkmam" deyip tatile giden Seren Serengil'den eleştirilere yanıt: İstiyorlar ki Seren ölsün! Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş