Son Dakika Haberleri: Yol aramasında yakalanan deniz patlıcanı avcılarına 9 bin 810 TL ceza kesildi

Yol aramasında yakalanan deniz patlıcanı avcılarına 9 bin 810 TL ceza kesildi

21 gün önce

Aydın'da, yol aramasında araç içerisine varillere koyulmuş çok sayıda deniz patlıcanı ele geçirildi. Olayla ilgili yakalanan 5 kişiye toplam 9 bin 810 TL idari para cezası uygulandı.

Aydın'ın Didim ilçesinde, avlanması yasak olan deniz patlıcanının avcılığını yapan 4 kişi ile yasak su ürünleri nakleden bir kişiye yasal işlem yapıldı.

Didim genelinde avlanması yasak olan deniz patlıcanı avcılığının önüne geçilmesi noktasında gerek denizden gerekse karadan kontroller sürdürülürken, bu kapsamda Didim İlçe Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekipleri ve Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerini arttırdı.

TOPLAM 9 BİN 800 LİRA CEZA KESİLDİ

Bu kapsamda yapılan yol aramasında bir araç içerisinde varillere koyulmuş şekilde çok sayıda deniz patlıcanı ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 4 kişiye "deniz patlıcanı avcılığına ilişkin ihlal" ve 1 kişiye de "Yasak su ürünleri nakli" gerekçesiyle toplam 9.810,00 TL idari para cezası uygulandı. Ele geçirilen deniz patlıcanları denize boşaltılırken avcılıkta kullanılan dalış alet ve ekipmanlarına el konuldu.

Yol aramasında yakalanan deniz patlıcanı avcılarına 9 bin 810 TL ceza kesildi
Haber Yayın Tarihi: 27.06.2019 09:07 Kaynak: İHA

YORUMLAR


YKS Türkiye birincisi: Şöyle bir bakayım dedim, böyle oldu Hırsızlık çetesi liderinin akıllara durgunluk veren hayatı! Böylesi ancak filmlerde olur Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez