Son Dakika Haberleri: Didim'de Hayırseverlerden Hayvan Barınağına Destek

Didim'de Hayırseverlerden Hayvan Barınağına Destek

10 ay önce

Aydın’ın Didim ilçesinde, yaşayan duyarlı hayvan severler Didim Belediyesi Hayvan Barınağında kalan sokak hayvanlarına gönüllü olarak sahip çıkıyor.

Didim'de Hayırseverlerden Hayvan Barınağına Destek, System.String[]
Aydın'ın Didim ilçesinde, yaşayan duyarlı hayvan severler Didim Belediyesi Hayvan Barınağında kalan sokak hayvanlarına gönüllü olarak sahip çıkıyor.

Didim'de duyarlı hayvan severler, gönüllü olarak sokak hayvanlarına destek oluyor. Sadece belediyenin değil, hayvan severlerin de katkı ve destekleriyle şartları iyileştirilen barınağa İlçede yerleşik olarak yaşayan yabancı vatandaşlarda sahiplendi. Duyarlı hayvan severler her gün barınağa gelerek, barınağın temizliğine, köpeklerin beslenmesine ve yürüyüş yapmalarına yardımcı olurken, mama ve tıbbi ilaç yardımı konusunda da duyarsız kalmadıkları görüldü.

Barınaktaki hayvanlara gönüllü olarak ziyaret eden ve bakımlarıyla ilgili İngiliz vatandaşları ise "Her gün barınağa geliyoruz. Burada kalan köpekleri gezdiriyoruz. Mama, barınma ve diğer ihtiyaçları için gönüllü olarak yardım ediyoruz. Sonuçta onları mutlu etmek istiyoruz. Onlar da bu durumdan memnunlar." diyerek görüşlerini dile getirdi.

Barınakta görev yapan Didimli hayvanseverlerde rutin olarak temizlik ve bakım işlerine yardımcı olduklarını belirterek, köpeklerin kışın soğuk ve yağmurdan korunması için da paletlerden kulübeler yaptıklarını ifade ettiler.

Didim Belediyesi Hayvan Barınağında görevli Veteriner Hekim Ali Karahallı ise, "Biz burada sokak hayvanları adına gerek personel gerekse hayvan severlerle birlikte önemli işler yapıyoruz. Sabah gelen yabancı gönüllülerimiz ve Türk gönüllülerimizle birlikte Bakım beslenme, temizliği ve sağlık hizmetlerini burada sunmaktayız. Barınakla Türkiye'de gönüllülük esasıyla sürüyor. Onlarda sabah vakitlerinde köpeklerimizi biraz olsun özgürlüklerine kavuşturuyorlar. Biz onların elçileriyiz; onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Barınağımızda gördüğümüz üzere kafes ve kulübe yapımı çalışmaları yapılıyor. Ayrıca gönüllü olarak barınağın temizliğinde bakımında yardımcı oluyorlar" dedi. - AYDINYavrularını Kaybeden Köpek, 3 Yıldır Ağzında Taşla Geziyor Ahmet Hakan "Kaynağımı Sormayın" Deyip Duyurdu: ABD, Hakan Atilla'yı Gönderecek

Son Dakika! TBMM Yakınında Polis Ekipleri, Bir Traktörü Durdurmak İçin Ateş Açtı