Son Dakika Haberleri: Didim Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Çevre Temizliği

Didim Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Çevre Temizliği

6 gün önce

Aydın'ın Didim ilçesinde üniversite öğrencileri ve İngiliz turistler sahilde çevre temizliği yaptı.

Didim Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Çevre Temizliği, System.String[]
Aydın'ın Didim ilçesinde üniversite öğrencileri ve İngiliz turistler sahilde çevre temizliği yaptı.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Didim Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile çoğunluğu İngiliz vatandaşlardan oluşan "Plogging in Didim" grubu gönüllüleri, çevre temizliğine dikkat çekmek için Akbük Fevzipaşa Sahilini temizledi.

Gazetecilere açıklama yapan Didim Belediyesi Çevre Mühendisi Aslı Kıray, yeni nesillere daha temiz bir dünya bırakmak ve gençlerde çevre bilinci oluşturmak için "spor yaparken çevreyi temizlemek" anlamına gelen "plogging" etkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Plogging in Didim" grubu gönüllüsü Ayşe Öztürk de her ay 4 kez bir plaj belirleyip oranın temizliğini yaptıklarını ifade etti.

Etkinliklerin çok verimli geçtiğini aktaran Öztürk, "Amaç insanlara çevre kirliliğinin zararlarını anlatabilmek ve onların desteğini sağlayabilmek, bu halkayı her gün genişletebilmek ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek." dedi.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 01:59 Kaynak: AAÇiftlik Bank Vurguncularının Özel Yazışmaları Ortaya Çıktı Buket Aydın, "Güvenlik Görevlilerini İşten Kovdu" İddialarına Cevap Verdi! ABD'den İran'la Gerilimi Artıracak Açıklama: Ortadoğu'ya Daha Fazla Asker Gönderebiliriz CHP İstanbul Adayı İmamoğlu: Gerekçesiz Karar Geldi, Hiçbir Gerekçe Yok