Didim Zeytin Zirvesi Yapıldı - Son Dakika

Didim Zeytin Zirvesi Yapıldı

18.02.2012 12:06
Didim Zeytin Zirvesi Yapıldı, System.String[]

Didim Zeytin Zirvesi ilk toplantısını Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız başkanlığında gerçekleştirdi.

Didim Zeytin Zirvesi ilk toplantısını Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız başkanlığında gerçekleştirdi.

Kent Konseyi binasında yapılan toplantıya Didim Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Böcü, Akyeniköy Belediye Başkanı Yusuf Deveci, Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, Didim İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Efe, Zeytin üreticileri ve Fabrika sahipleri Bekir İşlek, Ramazan Faydacı, Alparslan Çolakoğlu,Nurcan Üstündağ, Murat Mumcu, Özcan Beşparmak ve Ünsal Kamacı katıldı. Zeytin üreticileri ve zeytinyağı fabrikası sahiplerinin bir araya geldiği toplantıda 17-1 8 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Türkiye Kent Konseyleri Platformunda ele alınacak Didim zeytin ve zeytinyağı ile görüşler ele alındı.

Platform toplantısında turizm dışında, Didim'de başlayan zeytin ve zeytinyağı ile sunumların hazırlanarak katılımcılara bu konuda bilgi verilmesi kararlaştırıldı. Zeytinyağı fabrika sahipleri de tanıtım için gelecek konuklara hediyelik zeytinyağı vermeyi kabul etti.

İlki gerçekleştirilen zirvede söz alan Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir "Bu toplantı bizim için çok önemli. Öncelikle Kent Konseyi Başkanımız Osman Ayyıldız'a teşekkür ediyoruz. Didim, turizm dışında zeytin ve zeytinyağı ile de halka tanıtılmalıdır. Bu toplantı bizlere tanıtım yapma imkanı sunmaktadır. Didim'den ayrılırken konuklarda oluşacak imaj içinde zeytin ve zeytinyağı da yer alacaktır. Biz oda olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız" dedi.

Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız da, katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ayyıldız gelecek konuklarla birlikte gerçekleştirmeyi planladıkları zeytin ağacı dikimi ile bilgi vererek, "Toplantıya katılacak her konuk bir zeytin ağacı dikecek. Katılımcılar geldikleri şehirlere döndükleri zaman Didim'in güzel denizi, havasının yanı sıra zeytin ve zeytinyağı da hafızalarında yer alacaktır" diye konuştu.

Gerçekleştirilen zeytin zirvesi sonunda katılımcılar bu toplantının her ay gerçekleştirilmesine, zeytin üretiminde karşılaştıkları sorunlar, pazarlama yöntemleri gibi konuların sonraki toplantılarda ele alınmasına oybirliği ile karar verdi. - AYDIN

Didim Zeytin Zirvesi Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Didim Zeytin Zirvesi Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Berk Atan'ın İzmir'de yaşayan ailesi depreme evlerinde yakalandı 5'er kiloluk kırlangıç balıkları 500'er liradan satışa sunuldu Marmara Bölgesi'nde kuvvetli sağanak bekleniyor Ailesinden gizlice doğum yapan 14 yaşındaki kız çocuğunun bebeği, derin dondurucuda bulundu Depremin vurduğu Seferihisar, havadan görüntülendi İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı