Son Dakika Haberleri: Dijital Topuklar

Dijital Topuklar

3 yıl önce

Dijital dünyanın farklı alanlarından kadınları bir araya getiren Dijital Topuklar 1. Dijital Kadın Zirvesi, 1 Kasım'da The Marmara Taksim'de gerçekleştirilecek.

Dijital Topuklar, System.String[]
Dijital dünyanın farklı alanlarından kadınları bir araya getiren Dijital Topuklar 1. Dijital Kadın Zirvesi, 1 Kasım'da The Marmara Taksim'de gerçekleştirilecek.

"Dijital dünyada tanınan ve takipçileri tarafından çoğu zaman örnek alınan kadınlar, Dijital Topuklar'da bir araya geliyor. Türkiye'nin öne çıkan kadın blog yazarları Elif Doğan (blogcuanne.com) ve Perihan Gürer (uykusuzanneler.com) öncülüğünde düzenlenecek olan zirve, kadınların dijital alanda daha da güçlenmelerini ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmalarını amaçlıyor. Uzmanlık şartı aranmadan herkesin izleyebileceği Dijital Topuklar'a katılım ve diğer detaylar için  adresi ziyaret edilebiliyor.

Dijitali Başarıyla Kullanan İsimler Bu Zirvede

Dijital Topuklar'da, dijital dünyada fikir önderi olan kadınların başarılarının sırrından dijital sektörde para kazanmanın etik boyutuna, sosyal medyadaki linç kültüründen dijital yerliler ve dijital göçmenler (yani dijitalin içine doğan nesil ile sonradan öğrenen nesil) arasındaki iletişim ve etkileşime kadar birçok farklı konu ele alınacak; Türkiye'de dijital dünyanın aktif kullanıcılarının yanı sıra Serdar Kuzuloğlu'nun da moderatör olarak yer alacağı zirvede oturum konukları arasında, Ayşe Arman, Leyla Alaton, Refika Birgül, Elif Tanverdi, Meriç Küçük ve Merve Özkaynak gibi isimler de bulunacak. 

Zirvenin bir diğer oturumunda ise Facebook ve Twitter yetkililerinin söz alacağı özel oturumda teknolojiyi kullanırken hangi normlara dikkat edilmeli; dijital dünyada iletişim kurarken ahlaki ve güvenlik açısından nelere dikkat edilmeli gibi konular üzerinde durulacak. 

Dijital yayıncılık sektörünün üç sac ayağından ikisi olan markalar ve ajansların da katılım göstereceği zirvede, 'influencer marketing' konusu tartışılacak; kanaat önderleri ve içerik üreticilerinin, marka ve ajanslarla etkileşimleri masaya yatırılacak. 

"Benim Hikayem Var" Diyenler Dijital Topuklar'a

Zirve kapsamında dijitalde içerek üreten kadınların daha geniş kitlelere tanıtılmasını sağlamak için bir de fırsat sunulacak. "Benim Hikayem" başlığı altında kendi öyküsünü paylaşacak kadınlar arasında en çok ilgi gören hikayeler, yazarların kendi sesleriyle, canlı olarak zirve kapsamında katılımcılara sunulacak. "

The Marmara Taksim'in mekan sponsoru olduğu zirve, 1 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.
Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yayın Tarihi : 31.10.2016 08:03 Çığ kütlesinde tehlikeli selfie! Eski sevgilisine çıplak fotoğrafları ile şantaj yapan sanığa 3 yıl hapis Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi