Son Dakika Haberleri: Dijitali Başarıyla Kullanan İsimler Bu Zirvede

Dijitali Başarıyla Kullanan İsimler Bu Zirvede

3 yıl önce

1. Dijital Kadın Zirvesi, 1 Kasım'da The Marmara Taksim'de gerçekleştirilecek.

Dijitali Başarıyla Kullanan İsimler Bu Zirvede, System.String[]

Dijital dünyada tanınan ve ilham veren kadınlar, Dijital Topuklar'da bir araya geliyor. Türkiye'nin öne çıkan kadın blog yazarları Elif Doğan (blogcuanne.com) ve Perihan Gürer (uykusuzanneler.com) öncülüğünde düzenlenecek olan zirve, kadınların dijital alanda daha da güçlenmelerini ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmalarını amaçlıyor.

Dijital Topuklar'da, dijital dünyada fikir önderi olan kadınların başarı sırlarından dijital sektörde para kazanmanın etik boyutuna, sosyal medyadaki linç kültüründen dijital yerliler ve dijital göçmenler (yani dijitalin içine doğan nesil ile sonradan öğrenen nesil) arasındaki iletişim ve etkileşime, bugünün dijital kadınlarının geleceğin dijital kadınlarını nasıl yönlendirdiğine kadar birçok farklı konu ele alınacak; Türkiye'de dijital dünyanın aktif kullanıcılarının yanı sıra Serdar Kuzuloğlu'nun da yer alacağı zirvede oturum konukları arasında, Ayşe Arman, Leyla Alaton, Refika Birgül, Elif Tanverdi, Meriç Küçük ve Merve Özkaynak gibi isimler de bulunacak.

Zirvenin bir diğer oturumunda ise Facebook ve Twitter yetkilileri söz alacak ve bu özel oturumda sosyal medyada alternatif söylem ve online güvenlik gibi konular üzerinde durulacak.

Dijital yayıncılık sektörünün üç sac ayağından ikisi olan markalar ve ajansların da katılım göstereceği zirvede, "influencer marketing" konusu tartışılacak; kanaat önderleri ve içerik üreticilerinin, marka ve ajanslarla etkileşimleri masaya yatırılacak.


"Benim Hikayem Var" Diyenler Dijital Topuklar'a

Ana oturumlar arasında yer verilecek olan 'Benim Hikayem' sunumlarında, kadına dair girişimcilik, teknoloji, annelik, eğitim, seyahat, sosyal sorumluluk ve benzeri alanlarda ilham veren hikayeleri olan kadınlar öne çıkarılacak; hikayelerini canlı olarak zirve katılımcılarıyla paylaşacak.

The Marmara Taksim'in mekân sponsoru olduğu zirve 1 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

Haber Yayın Tarihi : 12.10.2016 05:52 Kaynak: Bültenlerİbrahim Tatlıses, Köpeğinin Ölümünü Sosyal Medya Hesabından Duyurdu Gaziantep'te Taciz Şüphelisini Terlikle Dövüp, Polise Teslim Ettiler Yangında Öldüğü Sanılan 1 Çocuk Annesinin 10 Bin Lira için Katledilip Evinin Kundaklandığı Ortaya Çıktı