Dikili Gençlik Merkezi ve Çocuk Bilim Evi Hizmete Açıldı - Son Dakika

Dikili Gençlik Merkezi ve Çocuk Bilim Evi Hizmete Açıldı

4 yıl önce

Dikili Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Şafak Pavey Gençlik Merkezi ve Çocuk Bilim Evi’nin açılışı yapıldı.

Dikili Gençlik Merkezi ve Çocuk Bilim Evi Hizmete Açıldı, System.String[]

Dikili Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Şafak Pavey Gençlik Merkezi ve Çocuk Bilim Evi'nin açılışı yapıldı. Açılışta CHP milletvekilleri terörü şiddetle kınadıklarını belirttiler.


Şafak Pavey Gençlik Merkezi ve Çocuk Bilim Evi açılışına CHP Milletvekili Şafak Pavey, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Parti Meclis Üyesi Mustafa Moroğlu, Yönetim Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Polat, CHP İzmir İl Başkanı Alaaddin Yüksel ve Dikilili vatandaşlar katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Gençlik Merkezi'nin daha önce Dikili kent mezbahası olduğunu belirterek yapılan tadilat ile Gençlik Merkezi olarak gençlere kazandırıldığını söyledi. "Vatan topraklarında terör günden güne artıyor. İçimiz sızlıyor, yüreğimiz kan ağlıyor, gün birlik ve beraberlik günüdür" diyen Tosun, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Yerel yönetime seçildiğimizde gençlerimiz için mutlaka çalışmalar yapacağımızı belirtmiştik. Bunlardan birisi de gençlerimizin kültür ve sanat faaliyetlerini sürdürecekleri bir Gençlik Merkezi ve çocuklarımızı bilime özendirecek bir tesis kurmaktı. Şu anda bunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz."


CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ise, isminin Dikili Belediye tarafından geleceğin ümidi olan gençlere ait bir Gençlik Merkezine verilmesinden dolayı çok duygulandığını belirterek, "Şu son günlerde yaşadığımız ölümlere sebep olan terörü şiddetle kınıyorum. Atatürk'ümüzün bize emanet ettiği cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza size burada söz veriyorum. Hiç umudunuzu kaybetmeyin. Siz anne babaların tek dileği hangi görüşten gelirse gelsin çocukların anne babalarından bir adım önde olmasıdır. Mutluluğu yakalamış sosyal bireyler olmalarıdır.


Modern gençlik, güven içinde olmak, iyi eğitim almak, onurlu çalışmak, cinsiyetler arasında gelenek göreneğe tabi tutulmadan, özgürce ve birlikte eğlenerek yaşamak istiyor" dedi.


Açılış kurdelesini gençlerle birlikte kesen Pavey Şair Ahmet Arif'in de bir şiirini okudu.


Milletvekilleri, Dikili Yakamoz mevkiinde Dikili Belediyesi'nce yapılan Çocuk Bilim Merkezi'ne geçerek buranın da açılışını gerçekleştirdiler. - İZMİR

Haber Yayın Tarihi: 20.02.2016 09:11 Kaynak: İHASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri