Dikkat! Yağışlı Hava Geliyor - Son Dakika

Dikkat! Yağışlı Hava Geliyor

06.01.2012 09:33
Dikkat! Yağışlı Hava Geliyor, System.String[]

Meteorolojiden alınan verilere göre bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak.

Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Düzce, Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş, Van, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında, ülke genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s), Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/s) şeklinde eseceği bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s), Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, soba zehirlenmeleri, çatı uçması, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BUZLANMA, DON OLAYI VE SİS UYARISI

İç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği bekleniyor. (13)

Ankara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor. (6)

İzmir: Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına (70-90 km/s) şeklinde eseceği bekleniyor. (15)

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı (13)

Antalya: Çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Rüzgarın kuvvetli (40-60 km/s), gece saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. (14)

Samsun: Parçalı ve az bulutlu (16)

Erzurum: Çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor. (-9)

Van: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (2)

Diyarbakır: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (5)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, batısı ile zamanla İstanbul, Bursa, Kocaeli Yalova ve Balıkesir'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), bölgenin batısında fırtına (70-90 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla, gece saatlerinde Manisa, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden İç Ege'de kuvvetli (40-60 km/s), Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/s)şeklinde eseceği bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Antalya çevreleri gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden bölgenin batısında kuvvetli (40-60 km/s), Batı Akdeniz'in kıyı kesiminde gece saatlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde eseceği bekleniyor. Burdur çevrelerinde sabah saatlerinde sis görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde, gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede sabah saatlerinde yer yer sis tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, güneyi ile Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. - Ankara

Dikkat! Yağışlı Hava Geliyor

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Dikkat! Yağışlı Hava Geliyor - Son Dakika


Son Dakika

Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici