Dil Kuşu - Son Dakika

Dil Kuşu

06.05.2017 19:04
Dil Kuşu, System.String[]

Ayşenil Şamlıoğlu'nun yönettiği Dil Kuşu tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Ayşenil Şamlıoğlu'nun yönettiği Dil Kuşu tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

"Zamanın behrinde, memleketin birinde bir kız yaşarmış. Adını derdim ya, adı masalın içinde saklıdır. Bu kız ne güzelmiş ne çirkin. Ne bir fukaranın kızıymış ne padişahın. Ne üvey ana elinde azapta ne gönül derdiyle yanmakta, ne ottan bir kulübede yaşamakta ne saray avlusunda ipeklerle salınmakta. Senin, benim gibi bir kız. Senin, benim gibi uyumakta masalın başında..."

Sesle ve dille derdi büyük bir dünyanın içinden anlatılan bir masal bu. Ağacı, toprağı uyandıran, uyandıkça kanatlanan bir kuşun, dil kuşunun masalı. "Düşle başlayan, sabrın, sırrın ve ateşin imtihanından geçip bir kızın hevesli ağzında biten" masaldan kurulmuş bir oyun Dil Kuşu.

Oyun, Şermola Performans'ın Mirza Metin tasarımıyla 2014-2015 tiyatro sezonunda başlattığı, İrfan Güler ve Pepa Baamonde'nin Türkçeye çevirdikleri Galisya'lı yazar Sèchu Sende'nin "Rüyalarımda Bile Dilimi Kaybetmeyeceğim" adlı öykü kitabından hareketle "Dil Oyunları" projesinin üçüncü prodüksiyonu.

Yazan: Pelin Temur

Yöneten: Ayşenil Şamlıoğlu

Oynayan: Tülin Özen

Müzik: Çiğdem Erken

Işık Tasarım: Alev Topal

Sahne ve Kostüm Tasarım: Tomris Kuzu

Yardımcı Yönetmen: Burcu Salihoğlu

Hareket Tasarım: Esra Yurttut

Görüntü Akışı: Murat İpek

Fotoğraf ve teaser: Nazım Serhat Fırat

Genel Koordinatör: Berfin Zenderlioğlu

Süre: 60 dk

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Kadıköy

Mekan : Entropi Sahne

Mekan Adresi : Osmanağa Mahallesi Piri Çavuş Sokak No: 6

Başlangıç Saati : 06.05.2017 20: 30: 00

Bitiş Saati : 06.05.2017 22: 30: 00

Kategori : Dil Kuşu

Tür : Sahne Sanatları

Ücretlimi? : Hayır


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı