Dilek Hanif "Couture Haftası"'na Damgasını Vurdu! - Son Dakika

Dilek Hanif "Couture Haftası"'na Damgasını Vurdu!

06.07.2012 15:30
Dilek Hanif

Dünyanın en önemli moda markalarının şovlarını adeta bir gösteriye dönüştürdüğü Paris Couture Haftası’na katılan Dilek Hanif, yeni koleksiyonunu 3 Temmuz 2012 tarihinde Hotel Le Bristol’de moda severlere tanıttı.

Hanif, Couture tasarımlarının sergilenmesi adına dünyanın en önemli etkinliği olan ve aralarında Dior, Chanel, Chloe, Elie Saab ve Gvienchy gibi markaların yer aldığı Paris'teki buluşmadan büyük övgülerle döndü.

İlk kez 2004 yılında Paris Couture Haftası'na katılarak bu platformda Türk modasını temsil eden Dilek Hanif, o yıldan bu yana tüm dünyanın ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dilek Hanif markasıyla moda devleri arasında yer alan ve kabul gören Hanif'in bu başarısı Türkiye adına da önemli mesajlar veriyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen moda editörlerinin büyük beğenisiyle de karşılaşan ünlü modacı Dilek Hanif, "Paris'ten Türkiye'ye büyük bir gurur ve sevinçle döndüm. Sergimize katılanlardan aldığımız övgü dolu sözler hem markamıza olan güvenimizi daha da ileriye taşırken, ülkemiz adına da büyük bir gurur kaynağı oldu. Bu yılki koleksiyonumu 'ultra couture' olarak tanımlayan moda editörleri, her bir kıyafeti tek tek incelediler. özellikle kıyafetlerdeki işçiliğin çok özel olduğunu dile getirerek, yarı değerli taşlardan oluşan koleksiyonu, adeta sanat eseri gibi incelediler" dedi. Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu'nun eşi Efsane Burcuoğlu, Paris Başkonsolosu Uğur Arıner'in eşi Gülen Arıner, Heves Ekinci ve Füsun Tüfekçi de Paris'teki buluşmaya katılan isimler arasındaydı.

Dilek Hanif 2013 Sonbahar-Kış Couture Koleksiyonu

Hanif, Paris'te 2013 Sonbahar-Kış Couture Koleksiyonunu sundu. Koleksiyon, tarihte farklı izler taşıyan ve iki farklı kültürü yansıtan Rönesans ve Osmanlı döneminin zengin, ihtişamlı, parlak ve güçlü enerjisinin Dilek Hanif stiliyle birleşiyor. Siyah, altın, bordo ve mavi-mor'un ağırlığı ve asaleti ile modellerdeki altın işlemelerin ön planda olduğu Koleksiyon, kadife, brokar, dantel ve ipek şifon gibi dokulara sahip. İşlemeler ve formların Osmanlı desenleriyle birleştiği tasarımlar farklı bir tarz oluştururken, kullanılan aksesuarlar da modellere ayrı bir ihtişam katıyor. Hanif, Koleksiyon'un aksesuar seçiminde de; tasma kolyeler, taçlar, iri bileklikler veya manşetlere yer verirken, düz ve volumlu formlar ile kombin ettiği tarasımlarına zamansız bir klasik şıklık katarken, yarattığı dinamizm ile günümüz modasına dokunuyor.

Dilek Hanif Couture Haftası 'na Damgasını Vurdu!
Dilek Hanif Couture Haftası 'na Damgasını Vurdu!
Dilek Hanif Couture Haftası 'na Damgasını Vurdu!
Dilek Hanif Couture Haftası 'na Damgasını Vurdu!

Kaynak: Womenist.net

Son Dakika Kadın Dilek Hanif 'Couture Haftası''na Damgasını Vurdu! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İşten eve erken gelen kadın, kendisini aldatan erkek arkadaşını başka bir kadınla bastı! O anlar kamerada İmamoğlu'ndan "Sizi, Cumhurbaşkanı olarak da görmeyi isteriz" diyen vatandaşa yanıt Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor Biden koronavirüsle mücadele planını imzaladı: ABD'ye seyahat edeceklere test ve karantina zorunluluğu getirildi Otobüs şoförü, bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Oyuncu Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti İran'ı karıştıran televizyon programı: Ruhani için 'uyuşturucu madde kullanıcısı' imasında bulundular