Maltepe'de olanları unutun! Bu ilçede toplu iş sözleşmesi davul zurna eşliğinde imzalandı - Son Dakika

Maltepe'de olanları unutun! Bu ilçede toplu iş sözleşmesi davul zurna eşliğinde imzalandı

04.03.2021 16:25

Maltepe Belediyesi'nde çalışan işçilerin grevi ve sonrasında yaşanan olumsuzlukların yankıları sürerken Dilovası'ndan gelen görüntüler "İlçe halkı mağdur edilmeden de bu işler çözülebiliyormuş" dedirtti.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerle masaya oturan Dilovası Belediyesi'nde tüm personelin maaşı dengelendi. Yapılan sözleşme sonucunda işçilerden yüksek maaş alanlarınki aşağıya, düşük maaş alanlarınki ise yukarı çekilerek tüm personel için dengeli bir sistem oluşturuldu.

2 YILDA %95 ZAM YAPILDI

Belediye Başkanı Hamza Şayir'in belediye başkanlığı koltuğuna oturduğu 2019 yılından bu yana yapılan toplu sözleşmeler neticesinde işçiye toplamda yüzde 95 zam yapılmış oldu. 2019 Nisan'da belediyeden 2 bin 300 lira maaş alan bir çalışan bugün imzalanan sözleşmeden sonra 4 bin 500 lira maaş alacak.

Dilovası Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi davul zurna eşliğinde imzalandı

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KUTLADILAR

Daha önce imza attığı sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, müjdeli haberi işçilerle birlikte davul zurna eşliğindeki kutlama görüntüleri ile paylaştı. Başkan Şayir paylaşımında "Toplu İş Sözleşmesini davul zurna eşliğinde imzaladık... Belediyemizde çalışan emekçi kardeşlerimizin alın teri bizim için her şeyden kıymetli. Bu mutluluk, bu birliktelik, bu kardeşlik daim olsun" ifadelerini kullandı.

AKILLARA MALTEPE GELDİ

İlçeden gelen kutlama görüntüleri, geçtiğimiz günlerde İstanbul'daki Maltepe Belediyesi işçilerinin zam alabilmek için başlattığı grevi ve sonrasındaki görüntüleri akıllara getirdi. Günlerce süren grev boyunca ilçe sokaklarında çöp yığınları oluşmuştu.

YAPTIĞI YARDIMLARLA KONUŞULUYOR

Öte yandan göreve gelir gelmez ihtiyaç sahibi öğrenciler için makam aracını satıp kırtasiye malzemesi alan Başkan Şayir, bu hareketiyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı. Bununla da yetinmeyen Başkan Şayir,Ramazan ayında ayrım gözetmeksizin ilçedeki bütün hanelere kumanya, patates ve soğan dağıtmıştı. Görevde olduğu sürede irili ufaklı birçok projeyi hayata geçirmeyi başaran Başkan Şayir, geçtiğimiz günlerde de ilçede ikamet eden 8 bin ortaokul, lise ve üniversite öğrencisine tablet dağıtmıştı.

Maltepe'de olanları unutun! Bu ilçede toplu iş sözleşmesi davul zurna eşliğinde imzalandı

Son Dakika Ekonomi Maltepe'de olanları unutun! Bu ilçede toplu iş sözleşmesi davul zurna eşliğinde imzalandı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (18)
  • tunç06: bu askari ücretde adaletsizlik var kim daha düşük alıyor bunlar yüksek alıyor olmaz böyle şey serbest bırakın ozaman garsonun kasderin işcinin ne suçu var ?şuan devlet bir rakam belirlemiş o uygulanmalı herkese kesinlikle...ayrımcılık olmamalı. Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • His: Bu paralar halkın cebinden çıkıyor hiçbir belediye personeli bir fabrika işçisinden üstün yada ayrıcalıklı değildir, o bölgedeki bir fabrika işçisinin geliri neyse belediye çalışanınkide aynı olmalı, Cevap Yaz 13 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Sedat Peker operasyonunda gözaltına alınan 49 şüpheliden 10'u tutuklandı Sedat Peker operasyonunda gözaltına alınan 49 şüpheliden 10'u tutuklandı Güntekin Onay'dan Kevin Nkoudou'ya penaltı eleştirisi: Bu yaptığı laubalilik Güntekin Onay'dan Kevin Nkoudou'ya penaltı eleştirisi: Bu yaptığı laubalilik Maddi durumunu kurtarmak için iktidara yakın olduğu iddia edilen Serdar Ortaç, konuya açıklık getirdi Maddi durumunu kurtarmak için iktidara yakın olduğu iddia edilen Serdar Ortaç, konuya açıklık getirdi ABD'nin yaptırım hamlesine Rusya'dan misilleme! 6 yaptırım kararıyla birlikte 6 isim de kara listede ABD'nin yaptırım hamlesine Rusya'dan misilleme! 6 yaptırım kararıyla birlikte 6 isim de kara listede Peaky Blinders'ın yıldızı Helen McCrory hayatını kaybetti Peaky Blinders'ın yıldızı Helen McCrory hayatını kaybetti Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı