Dink'in Ölümünün 5. Yılı - Son Dakika

Dink'in Ölümünün 5. Yılı

19.01.2012 16:21
Dink'in Ölümünün 5. Yılı, System.String[]

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Yapılan saldırı, Hrant Dink'in şahsında ülkemizde yaşayan Ermeni yurttaşlarımıza olduğu kadar demokrasiye de yapılmış bir saldırıdır" dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Yapılan saldırı, Hrant Dink'in şahsında ülkemizde yaşayan Ermeni yurttaşlarımıza olduğu kadar demokrasiye de yapılmış bir saldırıdır" dedi.

Kiraz, yaptığı yazılı açıklamada, gazeteci Hrant Dink'i ölümünün 5. yılında özlem ve rahmetle andıklarını belirtti.

Dink'in 5 yıl önce İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmesinin acısını ilk günkü gibi yaşadıklarını ifade eden Kiraz, "Yapılan saldırı, Hrant Dink'in şahsında ülkemizde yaşayan Ermeni yurttaşlarımıza olduğu kadar demokrasiye de yapılmış bir saldırıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Dink'in saldırıya maruz kalmasının en önemli sebebinin Ermeni olmasından kaynaklı olduğunu, bunun da kendilerine ayrı bir üzüntü verdiğini belirten Kiraz, açıklamasına şöyle devam etti:

"Milletimiz farklı ırk, din, mezhep ve görüşlerden oluşan rengarenk bir mozaik olup, bu mozaikte başka renklere tahammülü olmayan faşist düşüncelerin, aydın Hrant Dink'e sıkmış oldukları kurşun, tüm milletimize sıkılmış bir kurşundur.

Tüm milletimize yapıldığını kabul ettiğimiz bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin yargılanmalarına ilişkin, 5 yıl gibi uzunca bir süreden sonra yerel mahkeme bir karar vermiştir. Ancak verilen karar kamuoyunu rahatlatmamış, halkımızın hukuka olan inancını zedelemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Hrant Dink'i ve demokrasi uğruna hayatlarını kaybetmiş olan tüm aydın ve yazarlarımızı bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz."

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dink'in Ölümünün 5. Yılı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?