"Dışarda Hiçbir Şey Var" Alzheimer Vakfı için İş Sanat'ta - Son Dakika

"Dışarda Hiçbir Şey Var" Alzheimer Vakfı için İş Sanat'ta

24.04.2018 09:03

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Betül Arım'ın tek kişilik tiyatro gösterisi, "Dışarda Hiçbir Şey Var!" oyunu, Yeni tiyatro dergisinin 2018 "EMEK VE BAŞARI JÜRİ ÖZEL" ödülünün sahibi oldu.

Seyircinin deyimi ile komik, eğlenceli ve büyük bir farkındalık yaratan, kendimizle yüzleşmemizi sağlayan geniş bir terapi seansı. İstanbul başta olmak üzere bir yıldır Anadolu'nun pek çok noktasında sergilenen gösteri 8 yaşından itibaren çocukların, gençlerin ve büyüklerin beğenisini topluyor. Mutluluk terapisi olarak da nitelendirilen "Dışarda Hiçbir Şey Var" bu kez, 30 Nisan Pazartesi akşamı İş Sanat'ta Alzheimer Vakfı için sahne alacak.

"Hayatımız yaptığımız tercihlerin bir toplamıdır" diyen Betül Arım'ın gösterisinin finalinde 'Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi Dans Gösterisi' sahne alacak. 50 yaş üstü gönüllülerden oluşan dans grubu Betül Arım'ın "İşte şimdi; hayatla kavga etmek yerine onunla dans etmeyi seçenleri izleyeceğiz" repliğiyle sahneye çıkacak. "Başka bir ben, başka bir sen, başka bir dünya mümkün!" diyen usta sanatçı, "Dışarıya takılmak yerine, içeriyi temizle" mesajı veriyor. "Bize armağan ve emanet edilen bu muhteşem varlığın kıymetini bilmeyiz! Sakın ola ki hayatınızın kısa bir anına bakıp, bütünü hakkında acele karar vermeyin! Unutmayın, hayatta değişmeyen tek şey değişim. Acıyı, kederi ve hüznü yaşayın; coşkuyu, sevinci ve hazzı besleyin" diyen Betül Arım 30 Nisan Pazartesi akşamı saat:20.30'da Alzheimer Vakfı için sahneye çıktığında kendi değişim yolculuğunu tüm samimiyeti ile konuklarına anlatacak.

Yönetmen: Ahmet Ayaz Yılmaz

Yazan, Derleyen ve Oynayan: Betül Arım

Sahne ve Video Tasarımı: R.Onur Duru

Kostüm Tasarımı: İlker Bilgi

Sahne Amiri ve Kondüvit: Cem Okyay

Afiş Tasarımı: Elif Ergür

Afiş fotoğrafları: Taner Kuvat, Serkan Çankaya

Final Şarkısı Bestecisi: Selmi Andak

Dış Sesler: Merve Ünal, Onur Duru, Ayaz Yılmaz

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Dışarda Hiçbir Şey Var' Alzheimer Vakfı için İş Sanat'ta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu Sosyal paylaşım platformu "LinkedIn" de Türkiye'ye temsilci atayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası çırılçıplak poz verdi İki adamla aynı anda sözlenip, 60 bin TL dolandırdı: Ciddi düşünüyordum, evlenecektim 14 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunan market sahibine gözaltı! 1.5 yıldır devam ediyormuş Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Dünya, öz kızlarını 5 yıldır kafese kapatan aileyi konuşuyor! Kıyafetlerini yediği için çuval giydirmişler