Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı - Son Dakika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı

20.04.2021 23:29

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 14 Nisan gecesi Türkiye'nin Kuzey Irak'taki askeri üssü Başika'ya yönelik saldırı düzenleyenlerin İran destekli Haşdi Şabi milisleri olduğunu açıkladı.

Irak'ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine 14 Nisan gecesi gece roketli saldırı düzenlenmiş ve 1 askerimiz şehit olmuştu. Bu saldırı ilişkin Habertürk TV'de moderatörlüğünü Mehmet Akif Ersoy'un yaptığı Nedir Ne Değildir programında açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, saldırının failinin İran destekli Haşdi Şabi milisleri olduğunu açıkladı.

"SALDIRININ ARKASINDA MİLİSLER VAR"

Programda gazeteci Çetiner Çetin'in "Başika'daki askeri üssümüze saldıranların Haşdi Şabi milisleri olduğu ifade ediliyor. Bu saldırının arkasında kim var?" sorusuna Çavuşoğlu, "Siz zaten çok güzel ifade ettiniz ama burada PKK'nın olması herkes için bir tehdit. O bölgede yaşayan Yezidiler içi de tehdit, IKYB için bir tehdit. Iraklı Kürtler için bir tehdit. Bu saldırıların arkasında bahsettiğiniz o milisler var ve bu milisler PKK'ya da destek sağlıyor. Saldırının arkasında milisler olduğunu gayet iyi biliyoruz. O akşam Mesrur Barzani ile de görüştüm. Kendisi bize bütün bilgileri verdi Zaten bizim istihbaratımız da bu bilgilerle örtüşüyor." yanıtını verdi.

"SALDIRI SONRASI HERKESLE GÖRÜŞTÜK"

"Saldırı sonrası İran ve Irak'la bir görüşme oldu mu?" sorusuna da yanıt veren Çavuşoğlu, herkesle görüşme içinde olduklarını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Irak'ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine gece roketli saldırı düzenlenmiş. Atılan üç roketten biri üs bölgesine, diğer ikisi köy içine düştü. Saldırıda 1 asker şehit oldu, köyde yaşayan 1 çocuk da yaralandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı

Son Dakika Güncel Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı - Son Dakika


YORUMLAR (20)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ünlü isimler tek yürek oldu, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'ya saldırısına tepki gösterdi Ünlü isimler tek yürek oldu, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'ya saldırısına tepki gösterdi Cumhurbaşkanı adaylığı için Akşener'in gönlünde yatan isim Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adaylığı için Akşener'in gönlünde yatan isim Mansur Yavaş Güzel oyuncu Tuvana Türkay aslında kimdir? Güzel oyuncu Tuvana Türkay aslında kimdir? ''Tatile gidiyoruz'' diyip, eşini hastaneye götüren adam böbreğini verdi ''Tatile gidiyoruz'' diyip, eşini hastaneye götüren adam böbreğini verdi 'Güvercin' tutkusu 350 bin lira harcattı: 300 güvercin için 2 dönüm arazi aldı! 'Güvercin' tutkusu 350 bin lira harcattı: 300 güvercin için 2 dönüm arazi aldı! Önce genç kızın hayatını kabusa çevirdi, sonra aldığı cezayla uslanmadı taciz mesajlarına devam etti! Önce genç kızın hayatını kabusa çevirdi, sonra aldığı cezayla uslanmadı taciz mesajlarına devam etti! Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden tepki var: İsrail savaş istiyor Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden tepki var: İsrail savaş istiyor İstanbul Boğazı'nda arızalanan gemi, kıyaya metreler kala durabildi! Facianın eşiğinden dönülen o anlar kamerada İstanbul Boğazı'nda arızalanan gemi, kıyaya metreler kala durabildi! Facianın eşiğinden dönülen o anlar kamerada
Advertisement