Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü - Son Dakika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü

21.12.2018 13:09

- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı mevkidaşıyla görüştüMALTA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ikili ilişkiler ve bölgesel konuları ele almak üzere geldiği Malta'nın başkenti Valetta'da, Malta Dışişleri ve Ticaretin Geliştirilmesi Bakanı Carmelo Abela ile biraraya geldi.

- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı mevkidaşıyla görüştü

MALTA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ikili ilişkiler ve bölgesel konuları ele almak üzere geldiği Malta'nın başkenti Valetta'da, Malta Dışişleri ve Ticaretin Geliştirilmesi Bakanı Carmelo Abela ile biraraya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malta Dışişleri ve Ticaretin Geliştirilmesi Bakanı Carmelo Abela'nın davetine icabetle, Malta'ya resmi ziyaret gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, Maltalı mevkidaşıyla gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye-Malta ikili ilişkilerinin yanı sıra, Avrupa Birliği ve üyelik sürecine ilişkin konularda, Akdeniz havzasındaki ortak sınamalar ve işbirliği imkanları ile güncel, bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunacak.

Ayrıca Çavuşoğlu, Malta Cumhurbaşkanı Marie-Louise Coleiro Preca tarafından kabul edilecek ve Malta Avrupa İşleri ve Eşitlik Bakanı Helena Dalli'yle de görüşecek. Malta'nın farklı sektörlerine ilgi duyan bazı iş adamları da Çavuşoğlu'na eşlik edecek ve bu vesileyle Maltalı muhataplarıyla temaslarda bulunacak.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maltalı Mevkidaşıyla Görüştü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Vatan Partisi'nde 108 kişi Doğu Perinçek'e tepki gösterip istifa etti Korona olma korkusu yüzünden diş hekimine gitmeyi reddetti, aldığı ağrı kesiciler sonunu getirdi Cinsiyet değiştirmek için gittiği doktor, aşırı kilolarından dolayı 5-10 yıl içinde öleceğini söyledi Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı Son Dakika! Erdoğan'dan "Restoran ve kafeler yeniden açılacak mı?" sorusuna yanıt: Esneme olabilir, Kabine'de gündeme alacağız Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkat çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Çatıda ayağı kayan bina görevlisi, yağmur suyu oluğu sayesinde hayatta kaldı Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün: Ayçiçeği yağı fiyatlarında düşüş bekliyoruz