Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovenya Başbakanı Jansa tarafından kabul edildi - Son Dakika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovenya Başbakanı Jansa tarafından kabul edildi

04.05.2021 17:57
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovenya Başbakanı Jansa tarafından kabul edildi, System.String[]

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için bulunduğu Slovenya'da, Başbakan Janez Jansa tarafından kabul edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için bulunduğu Slovenya'da, Başbakan Janez Jansa tarafından kabul edildi.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Başbakan Jansa'yı bağımsızlıklarının 30. yıl dönümü nedeniyle tebrik ettiğini ve iki ülke ilişkilerinin durumunu değerlendirdiklerini kaydetti.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı diğer bir paylaşımda da Slovenya'dan ayrılmadan önce Müftü Grabus'la birlikte Lübliyana Camii ve İslam Kültür Merkezini ziyaret ettiklerini belirterek, "Emeği geçen herkesten Allah razı olsun." ifadesini kullandı.

Grabus da "Bizim niyetimiz aslında diğer kültürlerden kurumlarla iş birliği yaparak onlara zengin Müslüman kültürünü göstermek. Bunu nasıl yapacağımıza dair düşünceler içerisindeyiz mesela Türkiye'den kurumlar ile bu hedeflerimize ulaşmak için yardım alma noktasında nasıl bir iş birliği yapabiliriz bunu düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu, ziyaretinde Grabus'a Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovenya Başbakanı Jansa tarafından kabul edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe bu akşam nasıl şampiyon olur? İşte o ihtimaller Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe bu akşam nasıl şampiyon olur? İşte o ihtimaller Annesinin sevgilisini bıçaklayan 19 yaşındaki genç: Bana saldırdı, kendimi korudum Annesinin sevgilisini bıçaklayan 19 yaşındaki genç: Bana saldırdı, kendimi korudum Delta Havayolları yeni işe alımlara koronavirüs aşı zorunluluğu getirdi! Delta Havayolları yeni işe alımlara koronavirüs aşı zorunluluğu getirdi! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vaka sayılarındaki azalmanın aldığımız tedbirlerle alakası yok Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vaka sayılarındaki azalmanın aldığımız tedbirlerle alakası yok Davutoğlu'ndan kendisine Davutoğlu'ndan kendisine "hain" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Konuşmak için aracıya ihtiyacımız yok Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Normalleşmenin detayları belli oldu: Akşam sokak kısıtlaması devam edecek, esnaf tedbirli açılıyor Normalleşmenin detayları belli oldu: Akşam sokak kısıtlaması devam edecek, esnaf tedbirli açılıyor
Advertisement