Son Dakika Haberleri: "Rusya'ya Afrin Harakatı İçin Taahhüt Verildi" İddiasına Dışişleri'nden Yalanlama

"Rusya'ya Afrin Harakatı İçin Taahhüt Verildi" İddiasına Dışişleri'nden Yalanlama

8 ay önce

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, terör örgütlerine yönelik harekatın Afrin ile sınırlı kalacağına dair Rusya'ya taahhüt verildiği iddiasını yalanladı.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada, Afrin'e yönelik yürütülen harekatla ilgili olarak Rusya'ya herhangi bir garanti verilmediğini ve iki ülkenin geniş bir anlayış birliği olduğu belirtildi.

"RUSYA İLE AL-VER DURUMU YOK"

Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan diplomatik kaynaklar, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyelerine Türkiye'nin pozisyonunun anlatıldığını söyledi. Açıklamada "Rusya ile genel anlayış birliği var. Rusya ile al-ver durumu yok" denildi.

"PYD, SOÇİ'DEKİ ZİRVEYE KATILMAYACAK"

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Soçi'de yapılacak Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne hazırlık toplantısında Türk heyetinin, terör örgütü PYD/ PKK ve ilişkili kişilerin Kongre'ye katılmaması konusundaki kırmızı çizgiyi yinelediğini bildirdi. Soçi'deki toplantıya 1500 kişinin katılması bekleniyor.
İran Lideri Ruhani'den Türkiye'ye Teklif: Beraber Savaş Uçağı Yapabiliriz Ev Hapsinde Bulunan Rahip Brunson'un Koşu Bandı İsteğine Savcılık Onay Verdi

Rusya'dan ABD'ye Yaptırım Cevabı: Ajitasyon Yapıyorlar