Son Dakika Haberleri: Türkiye'den ABD'ye tepki: Müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmıyor

Türkiye'den ABD'ye tepki: Müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmıyor

6 ay önce

Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen "ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi" başlıklı karara "Köklü dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle hiçbir şekilde bağdaşmıyor" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ABD- Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi başlıklı karara tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen "ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi" başlıklı kararın, Türkiye ile ABD arasındaki köklü dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtti.

"TEHDİT DİLİNİN GÜNDEMDE TUTULMASI KABUL EDİLEMEZ"

Sözcü Aksoy açıklamasında, "Kararda Türkiye'nin dış politikası ve yargı sistemi hakkında yer verilen haksız ve temelsiz iddiaların kabul edilmesi asla mümkün değildir" dedi.

Aksoy, dost ve müttefik ülkeler arasında görüş farklılıklarının giderilmesinin en etkili yolun diyalog ve ülkelerin egemen kararlarına saygı gösterilmesi olduğunu vurgulayarak, "Bunun yerine, hiçbir bağlayıcılığı bulunmayan ve karşılıklı güvenin artırılmasına hizmet etmeyen kararların alınması, tehdit ve yaptırım dilinin gündemde tutulmaya devam edilmesi ve birtakım suni miadlar konulması kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Türkiye'den ABD'ye tepki: Müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmıyor
Haber Yayın Tarihi: 11.06.2019 06:57 Kaynak: İHATecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap Okan Buruk'tan "Galatasaray'ın başına geçecek misiniz" sorusuna net yanıt!