Dışişleri Bakanlığından Roj TV Açıklaması - Son Dakika

Dışişleri Bakanlığından Roj TV Açıklaması

19.01.2012 19:55
Dışişleri Bakanlığından Roj TV Açıklaması, System.String[]

Yapılan açıklamada, uydu şirketinin, Roj TV'nin kendi uyduları üzerindeki varlığına son verme kararı, mahkeme kararıyla hüküm altına alınan tespitlerin doğal bir gereği olarak değerlendirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan ROJ TV ile ilgili olarak yapılan açıklamada uydu şirketinin, Roj TV'nin kendi uyduları üzerindeki varlığına son verme yolunda aldığı kararı ve dağıtım şirketlerine Roj TV'nin yayınlarının sona erdirmeleri yönündeki çağrısı, konuya ilişkin dava sürecinde teyit edilen ve mahkeme kararıyla hüküm altına alınan tespitlerin doğal bir gereği olarak değerlendirildi.

'Alınan bu kararın mahkemede hükme bağlanan sonuçla uyumlu olduğu kanaatindeyiz' denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" Danimarka'da Roj TV ile ana şirketi 'Mezopotamya Yayıncılık' aleyhine 2005 yılında başlatılan soruşturma süreci sonucunda, 10 Ocak 2012 tarihinde Kopenhag Şehir Mahkemesince alınan karara ilişkin görüşlerimiz aynı gün yapılan Bakanlığımız açıklamasıyla duyurulmuştu. Anılan mahkeme tarafından alınan kararda, PKK'nın terörist örgütü niteliği teyit edilmiş, Roj TV'nin PKK adına propaganda yaptığı, terörizmi ilerlettiği ve kanalın PKK tarafından kontrol ve finanse edildiği belirtilmişti. Böylece Roj TV'nin PKK ile bağlantısı açıklıkla ortaya konmuştu.

İlgili uydu şirketinin, yukarıdaki gerçeklerden hareketle, Roj TV'nin kendi uyduları üzerindeki varlığına son verme yolunda aldığı kararı ve dağıtım şirketlerine Roj TV'nin yayınlarını sona erdirmeleri yönündeki çağrısını, konuya ilişkin dava sürecinde teyit edilen ve mahkeme kararıyla hüküm altına alınan tespitlerin doğal bir gereği olarak değerlendirmekteyiz. Alınan bu kararın mahkemede hükme bağlanan sonuçla uyumlu olduğu kanaatindeyiz."

Dışişleri Bakanlığından Roj TV Açıklaması

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dışişleri Bakanlığından Roj TV Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Cumhuriyet Bayramı'na damga vuran görüntü: Karton arabalarını Türk bayraklarıyla süslediler Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu