Dışişleri'nden Almanya'ya Tepki - Son Dakika

Dışişleri'nden Almanya'ya Tepki

19.03.2017 00:01
Dışişleri'nden Almanya'ya Tepki

Dışişleri Bakanlığı, Alman makamlarının bölücü terör örgütü PKK mensuplarının Frankfurt'ta gösteri yapmasına müsaade etmesini kınadı.

Dışişleri Bakanlığı, Alman makamlarının bölücü terör örgütü PKK mensuplarının Frankfurt'ta gösteri yapmasına müsaade etmesini kınadı. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün Frankfurt'ta PKK terör örgütünün sembollerinin ve terörist başının resimlerinin kullanılarak gösteri yapılmasına Alman makamlarının izin vermiş olması ibret verici bir hadisedir. Almanya'nın terörist ilan ettiği bir örgütün faaliyetine göz yumması ve yasakladığını duyurduğu sembollerle bayraklara ses çıkarmaması, terörle mücadele açısından son derece düşündürücüdür" denildi.

Terör örgütü mensuplarına müsaade eden Alman makamlarının, Türk milletvekillerinin gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelmesine engellemesinin çifte standart olarak değerlendirildiği açıklamada, "Öte yandan, terör örgütünün ülkemizde yapılacak referandumla ilgili sloganların da atıldığı gösterisine izin verilirken, Türkiye'nin milletvekillerinin Türk toplumuyla buluşmalarına her türlü zorluğun çıkartılması, çifte standardın en vahim örneğini oluşturmaktadır. Bu samimiyetsiz yaklaşımı kınıyoruz. Tepkimiz Almanya'nın Ankara Büyükelçisine de iletilmiştir" ifadeleri yer aldı.

(Onur Emre Durak/ İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Dışişleri'nden Almanya'ya Tepki - Son Dakika


Advertisement