Son Dakika Haberleri: Türkiye'den, ABD'nin DEAŞ Küstahlığına Sert Tepki: Açıklama Esef Verici

Türkiye'den, ABD'nin DEAŞ Küstahlığına Sert Tepki: Açıklama Esef Verici

4 ay önce

DEAŞ'lı militanların Rakka'dan tahliye edilmesiyle ilgili Türkiye'den sert tepki: Olay vahim ve ibret verici; ABD'nin "PYD'nin yaptığına saygı duyuyoruz" açıklamasından da esef duyuyoruz.

DEAŞ'lı militanların Rakka'dan tahliye edilmesiyle ilgili görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Türkiye'den sert tepki geldi.

Dışişleri, görüntüleri "Son derece vahim ve ibret verici" olarak değerlendirdi.

İşte Dışişleri'nden yapılan o açıklama:

"SON DERECE VAHİM VE İBRET VERİCİ"

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin güdümündeki sözde "Suriye Demokratik Güçleri"nin, Rakka'nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ'la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka'dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

"PYD/YPG'NİN AMACI DEAŞ'LA MÜCADELE ETMEK DEĞİL"

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG'nin Suriye'deki amacı DEAŞ'e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldu bittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

"TERÖRE KARŞI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İŞBİRLİĞİNİN SONUCU"

Sözkonusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

"ABD'NİN AÇIKLAMASINDAN ESEF DUYULMUŞTUR"

DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, sözkonusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya "saygı duyulduğunun" görülmesinden de esef duyulmuştur.

ABD'den Açıklama Geldi, DEAŞ ve PKK Arasındaki Gizli Anlaşma Deşifre Oldu: Saygı Duyuyoruz

ABD Resmen Tarafını Seçti! Türkiye Afrin'e Operasyon Yaparsa, PKK/PYD'yi Savunuruz

Rusya, ABD'nin DEAŞ'ı Koruduğunun Bu Kez Gerçek Fotoğraflarını Yayınladı
Düğün Fotoğrafçısı Gelinden Çok Nedimelerin Uygunsuz Karelerini Çekince Mahkemelik Oldu Genç Kadın, Kocasının En Yakın Arkadaşıyla Sevgili Olup Kocasını Öldürttü

Rusya'dan Ankara ve Şam'a Afrin Çağrısı: Diyalog Yoluyla Çözülebilir