DİSK, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini talep etti - Son Dakika

DİSK, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini talep etti

20.01.2022 14:43

DİSK'e bağlı Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş), sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.

DİSK'e bağlı Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş), sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki basın açıklamasında, bugün sağlık çalışanlarının yeni bir mücadele süreci başlattığını söyledi.

Taleplerinin Türkiye'nin dört bir yanındaki hastanelerde eş zamanlı duyurulduğunu belirten Çerkezoğlu, "Pandemide canla başla çalıştık. Herkes evde otururken bizler sağlığımızı tehlikeye atmak pahasına belki günlerce çoluğumuzu çocuğumuzu görmeden, evimize bile gitmeden çalışırken, bu hastanelerde bu sağlık hizmetinin bir parçası olarak 'Yok sayılmayı kabul etmiyoruz.' diyoruz." ifadelerini kullandı.

Çerkezoğlu, sağlık çalışanları için 5 temel madde talepleri için imza kampanyası başlattıklarını dile getirerek, "Biz biliyoruz ki bu mücadele sürecinde, birlikte hizmet ürettiğimiz diğer tüm sağlık emekçileri ve sağlık örgütleri başta olmak üzere tüm Türkiye toplumu, halkımız, pandemi sürecinde canla başla mücadele eden sağlık işçilerinin yanında olacak." diye konuştu.

Çeşitli sloganlar atan gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı.

YORUMLAR
500
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık Süngercilik Müzesi protokolü imzalandı: Türkiye'nin ilk süngercilik müzesi Bodrum'da açılacak Süngercilik Müzesi protokolü imzalandı: Türkiye'nin ilk süngercilik müzesi Bodrum'da açılacak Ayhan Sicimoğlu'nu Şaşırtan Güzellik Ayhan Sicimoğlu'nu Şaşırtan Güzellik
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel DİSK, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini talep etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş