DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde incelemede bulundu - Son Dakika

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde incelemede bulundu

23.02.2021 15:55
DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde incelemede bulundu, System.String[]

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde incelemede bulundu, çalışmalarla ilgili teknik personelden bilgi aldı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde incelemede bulundu, çalışmalarla ilgili teknik personelden bilgi aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları Fatih Yürük ve Selçuk Gördük ile Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'ni ziyaret etti.

Yapılacak çalışmalarla ilgili teknik personelle istişarede bulunan Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları ile otomasyon odası, laboratuvar ve tesisin diğer ünitelerindeki çalışmaları inceledi.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin DİSKİ tarafından işletildiğini aktaran Tutşi, Ergani İçme ve Arıtma Suyu Tesisi ile Dicle Barajı'ndan gelen suların arıtılarak vatandaşlara sunulduğunu söyledi.

Ergani'nin yıllık içme suyu ihtiyacının 10 milyon metreküp olduğunu belirten Tutşi, "Proje bedeli 126 milyon lira olan bu tesis sayesinde Ergani ve mahalleleri 16 milyon metreküp içme suyuna kavuşacak ve 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde incelemede bulundu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Chelsea, deplasmanda Liverpool'u 1-0 yendi MHP'li Ahmet Erbaş, 11 şehidimiz için başsağlığı mesajı paylaştı! Acı gerçeği sonradan öğrendi Oktay Kaynarca, EDHO'nun Hayriye Anası, Sabina Toziya'nın sağlık durumuyla ilgili konuştu Selçuk Bayraktar, 2010'da tanıştığı şehit Korgeneral Erbaş'ı anlattı: SİHA sistemlerinin gelişimine büyük katkı sağladı Eşini ve kızını kaynar suyla haşlayan kocanın 'kazara oldu' savunmasına hakimden tepki Dzemaili'nin eski eşi Erjona Sulejmani'nin paylaştığı yarı çıplak poz sosyal medyada gündem oldu Çukur dizisine dahil olan Çağla Demir, pozlarıyla ilgi odağı oldu Esra Dermancıoğlu, kendisinden 15 yaş küçük oyuncu Murat Balcı ile aşk yaşıyor