Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı - Son Dakika

Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı

01.01.2012 12:11
Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı, System.String[]

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuklara yönelik 'Bülbüllerden Nağmeler' isimli bir ilahi CD'si çıkardı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuklara yönelik 'Bülbüllerden Nağmeler' isimli bir ilahi CD'si çıkardı. Başkanlık önümüzdeki günlerde konulu ilahi CD'leri de hazırlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, dillerden düşmeyen 'Tekbir ve Salat-ı Ümmiye', 'Şol Cennetin Irmakları Akar Allah Deyu Deyu' gibi toplam 12 ilahinin yer aldığı Bülbüllerden Nağmeler isimli bir çocuk CD'si hazırladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Yüksel Salman, "Milletimize mal olmuş, milletimizin sevdiği bu ilahilerin minik yüreklerde de makes bulmasını istiyoruz." dedi. Çocuklara dini değerlerin buyurgan bir tarz ile benimsetmeye çalışmanın doğru olmadığını söyleyen Salman, çalışma hakkında şu bilgileri verdi: "Hoşgörü kültürümüzü, geleneklerimizi, bizi biz yapan inanç değerlerimizi, kültür değerlerimizi Yunus'un dilinden, Anadolu'daki gönül insanlarının dilinden, manalı sözleri ile yavrularımızı da eğitmek istedik. Amacımız, hem eğlenmeleri hem de bu güzel kültürümüzü, değerlerimizi öğrenmeleri." Salman, çocukların solo ve koro olarak seslendirdiği ilahi CD'lerinin bir seri halinde devam edeceğini belirtti.

Ramazan ilahileri, Hz. Muhammed (sav)'in hayatı gibi konulu ilahilere de yer vereceklerini kaydeden Salman, "Ahlaki değerlerimizi öğretecek, büyüklere saygı ile ilgili, küçükleri sevmek ile ilgili, hoşgörü ile ilgili, çalışkanlık ile ilgili, dürüst olmak ile ilgili, çocuklara onların yaşlarına göre verebileceğimiz değerlerle ilgili, eğlenirken öğreten ilahi CD'leri gelecek." açıklamasında bulundu.

Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı
Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı
Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim
20:42