Son Dakika Haberleri: Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı

Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı

7 yıl önce

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuklara yönelik 'Bülbüllerden Nağmeler' isimli bir ilahi CD'si çıkardı.

Diyanet, Çocuklar İçin İlahi Cd'si Çıkardı, System.String[]
Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuklara yönelik 'Bülbüllerden Nağmeler' isimli bir ilahi CD'si çıkardı. Başkanlık önümüzdeki günlerde konulu ilahi CD'leri de hazırlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, dillerden düşmeyen 'Tekbir ve Salat-ı Ümmiye', 'Şol Cennetin Irmakları Akar Allah Deyu Deyu' gibi toplam 12 ilahinin yer aldığı Bülbüllerden Nağmeler isimli bir çocuk CD'si hazırladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Yüksel Salman, "Milletimize mal olmuş, milletimizin sevdiği bu ilahilerin minik yüreklerde de makes bulmasını istiyoruz." dedi. Çocuklara dini değerlerin buyurgan bir tarz ile benimsetmeye çalışmanın doğru olmadığını söyleyen Salman, çalışma hakkında şu bilgileri verdi: "Hoşgörü kültürümüzü, geleneklerimizi, bizi biz yapan inanç değerlerimizi, kültür değerlerimizi Yunus'un dilinden, Anadolu'daki gönül insanlarının dilinden, manalı sözleri ile yavrularımızı da eğitmek istedik. Amacımız, hem eğlenmeleri hem de bu güzel kültürümüzü, değerlerimizi öğrenmeleri." Salman, çocukların solo ve koro olarak seslendirdiği ilahi CD'lerinin bir seri halinde devam edeceğini belirtti.

Ramazan ilahileri, Hz. Muhammed (sav)'in hayatı gibi konulu ilahilere de yer vereceklerini kaydeden Salman, "Ahlaki değerlerimizi öğretecek, büyüklere saygı ile ilgili, küçükleri sevmek ile ilgili, hoşgörü ile ilgili, çalışkanlık ile ilgili, dürüst olmak ile ilgili, çocuklara onların yaşlarına göre verebileceğimiz değerlerle ilgili, eğlenirken öğreten ilahi CD'leri gelecek." açıklamasında bulundu.Denetime Çıkan Siirt Valisi, Düzgün Yapılmayan Fayansları Tek Tek Kırdı AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Belediyelere Tebligat Gönderdi

Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Dövizdeki Hareketlilikle İlgili Açıklama: Kimseyle Ekonomik Savaş İçerisinde Değiliz