Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı: İmam Hatipler Geçmiş ve Gelecek Arasında Köprü Vazifesi Görecek - Son Dakika

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı: İmam Hatipler Geçmiş ve Gelecek Arasında Köprü Vazifesi Görecek

Diyanet İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı: İmam Hatipler Geçmiş ve Gelecek Arasında Köprü Vazifesi Görecek
27.04.2012 - 16:34,

Diyanet İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI: İMAM HATİPLER GEÇMİŞ VE GELECEK ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, imam hatip okullarının ülkenin ve milletin göz bebeği haline geleceği sözlerini Türkiye Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil, Kosova'da DHA'ya değerlendirdi.

Kamil şunları söyledi: "İmam Hatip okullarının Türkiye için ayrı bir anlam ve önemi olduğunu ben de şahsen inanıyorum. ve bunların açılıp ve çoğalmış olmasının ülkemize geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi göreceğini düşünüyorum . İnşallah hayırlı olur. Kosova'da da İmam Hatip okullarına benzer okullar var. Alaattin medresesi var. Burada okuyan gençler var. Bunların bu topraklara çok önemli katkılar sağladığını görüyorum. Bizim ülkemizde de İmam Hatip okulu mezunları gerek kendi sahalarında gerek başka alanlarda ülkemize değerli hizmetler yapmış olduğunu görmekten mutluk duyuyorum."

Kamil, daha sonra Kosova Diyanet İşleri Başkanı Naim Tırnava ile bir araya geldi .Görüşmede Türkiye'in Priştine Büyükelçisi Songül Ozan da hazır bulundu. Görüşmede Naim Tırnava ile Hasan Kamil iki ülke arasındaki ilişkileri ve diğer konuları görüştüler. Kamil, Tırnava'ya Kuran-ı Kerim hediye etti.

Görüntü Dökümü :

Türkiye Diyanet işleri başkan yardımcısı Kosova ziayertinde

Açıklaması

Görüşmeden görüntüler

Haber-Kamera: TURAN KASAP (KOSOVA –PRİŞTİNE ) – DHA

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı: İmam Hatipler Geçmiş ve Gelecek Arasında Köprü Vazifesi Görecek - Son Dakika


Advertisement