Son Dakika Haberleri: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kamu spotu eleştirilerine sessiz kalmadı: Hazmedemediler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kamu spotu eleştirilerine sessiz kalmadı: Hazmedemediler

28 gün önce

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kurumun hazırladığı aile temalı kamu spotu nedeniyle yapılan eleştiriler karşısında sessiz kalmadı. Adıyaman'da konuşan Erbaş, "Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başkanlığın hazırladığı aile temalı kamu spotuna yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi. Kadının 'hizmetçi' olarak gösterildiği eleştirilerine yanıt veren Erbaş, "Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler. Bir kadının eşine çay getirmesi kadar doğal bir şey olabilir mi?" dedi.

Adıyaman'da "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kurum tarafından hazırlatılan "aile" temalı kamu spotunu hatırlatarak, bu kamu spotunu eleştirenlere cevap verdi.

ERBAŞ: HAZMEDEMEDİLER

Erbaş, "Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler. Bununla ilgili meclise önerge bile verdiler. Bir kadının eşine çay getirmesi, kek getirmesi, kocasının da kadınlara karşı görevlerini yerine getirmesi kadar doğal bir şey olabilir mi" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "Eşinin yüzüne bak" adıyla yayınladığı kamu spotu tepkilere neden olmuştu. Çoğu sosyal medya kullanıcısı, söz konusu kamu spotunda evin hanımının 'hizmetçi' olarak gösterildiği yönünde eleştirilerde bulunmuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kamu spotu eleştirilerine sessiz kalmadı: Hazmedemediler
Haber Yayın Tarihi: 12.11.2019 03:35 Kaynak: İHASon Dakika

İki girişimci arkadaş, deneme amacıyla başladığı safran ve salep üretiminde başarılı oldu
Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı