Son Dakika Haberleri: Diyanet İşleri Başkanı Görmez Nevşehir'de

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Nevşehir'de

6 yıl önce

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Nevşehir'deki programı öncesinde Hacıbektaş ilçesine uğrayarak Hacıbektaş Veli Müzesi'ni ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Nevşehir'de, System.String[]

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i, müzeye gelişinde Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Hacıbektaş Kaymakamı Yusuf Guni ve öteki ilgililer karşıladı.

Müze Müdürü Ayşen Bedir Akhan'dan bilgi alan Görmez, üç ana bölümden oluşan müzeyi gezdi. 

Hacıbektaş Veli'yi "Bu toprakların Müslümanlık hamurunda mayası olan büyük bir şahsiyet." olarak nitelendiren Görmez, şunları kaydetti:

"Sadece Anadolu'da değil, Asya'da, Balkanlar'da hatta Hindistan'da dünyanın her tarafına mesajlarını iletebilen, gerçekten bu topraklarda yetişen büyük bir şahsiyet. İkinci büyük yönü de mesajları hiç eskimedi. Mesajları geçerliliğini korumaya devam ediyor. Onun aslanla ceylanı kucağına alıp sembol olarak göstermiş olması bütün insanlara büyük bir mesaj. Bugün aynı inancı paylaşan insanlar bile birlikte yaşamakta zorluk çekiyorlar. Oysa o, tabiattaki barışı ifade etmek için aslanla ceylanı birlikte gösterdi bütün insanlara."

Ziyaretinin ardından Görmez, ilçeden ayrıldı.
Erdoğan'ın Mitinglerde Söylediği Şarkıya Kayahan'ın Eşi İpek Acar'dan İlk Yorum: Gurur Duyduk Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu