Diyanet'ten Camide Badminton'a Soruşturma - Son Dakika

Diyanet'ten Camide Badminton'a Soruşturma

04.07.2013 14:04
Diyanet'ten Camide Badminton'a Soruşturma

Diyanet, camilerdeki spor eğitimleriyle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü arasında 30 Nisan 2012 tarihinde, yaz kuran kurslarına katılan çocukların sportif faaliyetlere yönlendirilmesine ilişkin imzalanan işbirliği protokolü Muğla'nın Milas ilçesinde uygulamaya konulmuş ve buradaki camilerde düzenlenen Kur'an kurslarına katılan çocuklara badminton (Tenise benzeyen ve bir tür tüylü topla oynanan oyun, 'tüytop') eğitimi verilmeye başlanmıştı.

DİYANET'TEN AÇIKLAMA VAR

Ancak Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün Muğla'nın Milas ilçesindeki camilerde çocuklara badminton eğitimi verilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. Diyanet'ten yapılan açıklamada, "Başkanlığımızca cami adabına ve saygınlığına uygun olmayan Milas'taki görüntülerle ilgili soruşturma başlatılmıştır" denildi.

"BU HİZMETİ YAYACAĞIZ"

Geçen hafta da, Adana'nın Seyhan Müftülüğü'ne bağlı Karabucak Camisi'nde yaz Kuran kursuna katılan çocuklara karate eğitimi verilmesi gündemdeydi. Seyhan Müftüsü Halil Uzun, "Çocuklarımıza önce dini bilgileri, ardından Kuran-ı Kerim'i anlatıyoruz. Gelişimlerine katkı sağlamak için spor dalında da eğitim veriyoruz. Bu camide karateyle ilgili eğitimler veriliyor. Bu hizmeti tüm camilere yayacağız. Kurslarda başarılı olanlara bilgisayar ve bisiklet hediye edeceğiz" demişti...

YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Diyanet'ten Camide Badminton'a Soruşturma - Son Dakika


Advertisement