Diyarbakır'da yalnız yaşayan yaşlı adam, evlilik vaadiyle 12 bin TL dolandırıldı - Son Dakika

Diyarbakır'da yalnız yaşayan yaşlı adam, evlilik vaadiyle 12 bin TL dolandırıldı

Evlenme umuduyla Diyarbakır'dan Urfa'ya giden 92 yaşındaki Şemsettin Çetinkaya, imam olduğu söylenen bir kişi tarafından kıyılan dini nikahın ardından, aracı olan kişilere 'başlık parası' diye 12 bin lira verdi. Markete giden Çetinkaya, eve döndüğünde kimseyi göremedi. Dolandırıldığını anlayan yaşlı adam, soluğu poliste aldı.

Diyarbakır'da 2 eşi de daha önce vefat eden ve yalnız yaşayan 92 yaşındaki Şemsettin Çetinkaya, tanımadığı bir numaradan üçüncü evliliğini yapmak üzere arandı. Evlilik vaadiyle kandırdıkları adamın 12 bin lirasını çarpan dolandırıcılar, daha sonra kayıplara karıştı.

KURBAN BAYRAMI'NDAN 2 GÜN ÖNCE ARANDI

Yenişehir ilçesinde oturan Şemsettin Çetinkaya, 46 yıl aynı yastığa baş koyduğu eşi Cemile Çetinkaya'nın 2008'de vefat etmesinden sonra 2011 yılında ikinci kez evlenen ve 2019 yılında da ikinci eşi Şaha'yı kaybeden emekli Şemşettin Çetinkaya, yalnız yaşamaya başladı. İlk eşinden 2 çocuğu olan Çetinkaya, Kurban Bayramı'ndan 2 gün önce tanımadığı bir numaradan arandı.

Telefonda konuştuğu ve tanımadığı kişi kendisine, adının Mahmut olduğunu, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 52 yaşında dul bir kadın olduğunu ve onunla evlenebileceğini söyledi. Bunun üzerine Çetinkaya, Kurban Bayramı'nın üçüncü günü Viranşehir'e giderek, telefonda konuştuğu kişi ile görüştü.

12 BİN LİRAYI ALIP KAYBOLDULAR

Kendisinden 15 bin TL 'başlık parası' istenen Çetinkaya, o kadar parası olmadığını ancak 12 bin TL verebileceğini söyledi. Fiyatta anlaşılınca eve çağrılan ve imam olduğu söylenen bir kişi tarafından kıyılan dini nikahın ardından Çetinkaya, 3'ü kadın 3'ü erkek 6 kişi ile birlikte Yenişehir'deki evine gelerek şüphelilere 12 bin TL'yi teslim etti.

Eve gelenlerden birinin karnının acıktığını söylemesi üzerine alışveriş yapmak için markete giden Çetinkaya, eve döndüğünde kimseyi göremedi. Şüphelilerin kendisiyle görüştükleri telefon numarasını arayan Çetinkaya, cevap alamayınca dolandırıldığını anladı. Çetinkaya, emniyete giderek, şüphelilerden şikayetçi oldu.

"NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM"

2 eşini de kaybettiğini ve yalnız yaşamakta zorlandığını belirten Şemsettin Çetinkaya, şunları kaydetti: "Bayramdan 2 gün önce bir telefon geldi. Arayan kişi, 'Ben sana bir hanım bulmuşum' dedi. Ben de nerede olduğunu sordum. Bana, 'Viranşehir'e gel' dedi. Pazar günü Viranşehir'e gittim. Orada bana kadını gösterdiler. 15 bin TL başlık istediler. Ben de 12 bin liram olduğunu söyledim. 'Peki' dediler. İmam diye bir adam getirdiler. Dini nikah yaptılar. Sonra 6 kişi ile bir arabaya bindik. Diyarbakır'a geldik. 'Paramızı ver' dediler. Ben de verdim. Sonra aç olduklarını söylediler. Ben de ekmek almak için markete gittim. Geri döndüğümde kimseyi bulamadım. Beni dolandırdılar. Kaçmış, gitmişler. Sonra ben de karakola gittim. Onları aradım ama cevap vermediler. Karakolda bana, güvenlik kameralarına bakacaklarını söylediler. Ben mağdurum, 92 yaşındayım. Tek bir adam. Ev de olsa sanki kabirdeyim, mezardayım. Tek başıma oturuyorum kimsem yok. Evladım var ama hepsi evlerinde. Onun için perişanım mağdurum."

Diyarbakır'da yalnız yaşayan yaşlı adam, evlilik vaadiyle 12 bin TL dolandırıldı
Diyarbakır'da yalnız yaşayan yaşlı adam, evlilik vaadiyle 12 bin TL dolandırıldı

Haber Yayın Tarihi: 06.08.2020 08:37 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da yalnız yaşayan yaşlı adam, evlilik vaadiyle 12 bin TL dolandırıldı - Son Dakika

YORUMLAR (15)
  • Malsınız aq: Oglum siz bu yasli adamı neler yaşadığını görün sonra yargılayın adam in 2 tane cociuqu var çocukları ona bakmıyor baksaydı eğer zaten evlnemzdi ön yargılı olmayın oglum Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • rabia: dede ne yapacan evliliği kendinden 40 yaş küçük birisi ile evleniyon belli az birikmiş paran var onuda en kısa zamanda çarparlar haberin olsun dağıt paralarını bütün çocuklarına eşit şekilde kızlarınada ver doğuda kızlar mirastan faydalanamıyor malum töreler Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • nufüs memuru : dayı kimliğini değiştir en kısa sürede artık çipli kimlik çıktı 1 adet 1 biometrik foto ve bankaya yeni kimlik ücreti ödeme dekontu ile gel 1 hafta 10 güne adresine gelir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere ek ders ücreti müjdesi Türk Bayrağının indirilmeye çalışılmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı! Polis hemen müdahale etmiş Jeremain Lens'in Rio Ave maçındaki performansı, Beşiktaş taraftarını çileden çıkardı Talihsizliğin böylesi görülmedi! Genç çiftin en mutlu anı kötü sürprizle bitti Türk Bayrağını indirmeye çalışan şahsı, polis öfkeli kalabalığın elinden zor aldı F.Bahçe'ye gitmek isteyen Mostafa Mohamed'in başkanından skandal sözler: Türkiye düşmanımız Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları ve set çalışanları kötü çalışma şartlarından dolayı iş bıraktı Çin'in en zengin ismi şişe su üreten Zhong Shanshan oldu