Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kocaköy'de 9 bin 500 metrekare alanda park yapıyor - Son Dakika

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kocaköy'de 9 bin 500 metrekare alanda park yapıyor

04.05.2021 14:27
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kocaköy'de 9 bin 500 metrekare alanda park yapıyor, System.String[]

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Kocaköy'deki vatandaşların hoşça vakit geçirmesini sağlamak ve dinlenme alanı oluşturmak için ilçeye inşa edeceği Kaya Mahallesi Parkı'nda çalışmalara başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Kocaköy'deki vatandaşların hoşça vakit geçirmesini sağlamak ve dinlenme alanı oluşturmak için ilçeye inşa edeceği Kaya Mahallesi Parkı'nda çalışmalara başladı.

Kafeterya, mescit, gül bahçeleri, kamelya, spor aletleri, yürüyüş yolları ve tuvalet gibi bölümlerin yer alacağı parkta çocuklar için yumuşak zemin üzerine çeşitli oyun gruplarının bulunduğu alan oluşturulacak.

Vatandaşların aileleriyle zaman geçirmelerini sağlamak için parkın değişik bölümlerine her biri 16 metrekare olan 7 ahşap kamelya yerleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesince, yeşil alan içinde tek kattan oluşan ve toplam 238 metrekare alan üzerine inşa edilecek kafeterya bölümünde vatandaşların, içecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanacak.

2 bin 970 metrekare sert zemin dışında, 6 bin 530 metrekarenin yeşil alan olarak değerlendirileceği parka farklı türlerde 364 ağaç ve 497 çalı dikilecek, ayrıca 6 bin 400 metrekare çim ekilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kocaköy'de 9 bin 500 metrekare alanda park yapıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim! Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim!
Advertisement