Son Dakika Haberleri: Kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde 40 kişi görevden alındı

Kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde 40 kişi görevden alındı

29 gün önce

Kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde 29 memur, 1 daire başkanı ve 2 başkan danışmanın görevine son verilirken, 8 işçinin iş akitlerinin de askıya alındığı açıklandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilli ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun, göreve başlamasının ardından, terör örgütüyle ilişkileri oldukları belirlenen ve daha önce de görevlerinden uzaklaştırılan 29 memur ile 1 daire başkanı ve 2 başkan danışmanının görevine son verilirken, 8 işçinin iş akitlerinin de askıya alındığı bildirildi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İLTİSAKLARI TESPİT EDİLMİŞTİR"

"31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmış olan ve seçimlerden sonra göreve gelen HDP Belediye Başkanı tarafından göreve tekrar iade edilen terör örgütleriyle iltisaklı 29 memur yeniden görevden uzaklaştırılmış, bu kapsamdaki 8 işçinin de iş akitleri askıya alınmıştır. Ayrıca 19 Ağustos 2019 tarihinde yapılan terör operasyonunda gözaltına alınan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran görevden uzaklaştırılmış olup, 2 başkanlık danışmanının da görevlerine son verilmiştir. Görevden uzaklaştırılan personel ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma işlemleri başlatılmıştır."

Kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde 40 kişi görevden alındı
Haber Yayın Tarihi: 19.08.2019 05:12 Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Ekrem İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu açıklaması: Bazı şeyler geçmişte kaldı Netanyahu, sandık çıkış anketlerine göre koalisyon için gerekli çoğunluğu elde edemedi