DİYARBAKIR'DA 14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA DARP İDDİASINDA 2 POLİS HAKKINDA DAHA TUTUKLAMA KARARI - Son Dakika

DİYARBAKIR'DA 14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA DARP İDDİASINDA 2 POLİS HAKKINDA DAHA TUTUKLAMA KARARI

28.03.2023 00:45

DİYARBAKIR'ın Lice ilçesinde 14 yaşında erkek çocuğu Y.D.'nin darbedilmesi iddialarıyla ilgili olarak tutuklanan 3 polis memurunun ardından, ilçe emniyet amiri ve 1 polis memuru hakkında daha çocuğun avukatları ve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine tutuklamaya yönelik yakalama...

DİYARBAKIR'ın Lice ilçesinde 14 yaşında erkek çocuğu Y.D.'nin darbedilmesi iddialarıyla ilgili olarak tutuklanan 3 polis memurunun ardından, ilçe emniyet amiri ve 1 polis memuru hakkında daha çocuğun avukatları ve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Lice ilçesinde 21 Mart'ta nevruz etkinliklerinde iddiaya göre polis memurlarınca darbedilen 14 yaşındaki Y.D. hastaneye götürüldü. Y.D. tedavisinin ardından taburcu edilirken, ifadesi doğrultusunda Lice Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında 25 Mart'ta İlçe Emniyet Amiri A.O. ile polis memurları H.Ç. İ.A. E.Ö. ve G.B. görevlerinden uzaklaştırılarak gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.A., E.Ö., G.B. 'nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'nitelikli kasten yaralama' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. A.O ve H.Ç. de serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı ve Y.D.?nin avukatlarının itirazı üzerine A.O. ve H.Ç. hakkında da tutuklamaya yönelik yakalama kararı verildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel DİYARBAKIR'DA 14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA DARP İDDİASINDA 2 POLİS HAKKINDA DAHA TUTUKLAMA KARARI - Son Dakika


Advertisement