Son Dakika Haberleri: Ablasının Kaçarak Evlendiği Eşini 5 Yıl Sonra Öldürdü

Ablasının Kaçarak Evlendiği Eşini 5 Yıl Sonra Öldürdü

1 ay önce

İstanbul'da ailesinin istemediği biriyle kaçarak evlenen kadının erkek kardeşi, ablasının eşini silahla öldürdü. Katil zanlısı erkek kardeş yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da tercümanlık yapan Ahmet K. (40) beş yıl önce kaçırarak evlendiği eşi Ç.K. (29)'nın Diyarbakır'dan gelen erkek kardeşi tarafından silahla öldürüldü. Kamera görüntülerinden kimlik tespiti yapılan şüphelilerden İdris A. yakalanarak gözaltına alındı.

AİLESİ EVLENMESİNİ İSTEMEDİ

Cinayet geçtiğimiz cuma günü Kadıköy'de işlendi. Edinilen bilgiye göre, Ç.K'nın ailesi kızlarının Ahmet K. ile evlenmesine karşı çıktı. Ç.K. 2013 yılında kaçarak Ahmet K., ile evlendi. 5 yıl aradan sonra Ç.K. Diyarbakır'a ailesinin yanına ziyarete gitti. Ailesi Ç.K'yı kocasının yanına göndermek istemedi, ancak Ç.K. yine kaçarak Ahmet K'nın yanına geldi. Bu duruma kızan erkek kardeşi de onun peşinden İstanbul'a geldi. Kadıköy, Libadiye Caddesi üzerinde Ahmet K. ile İdris A.,(27) ve akrabası Mehmet A., buluştu. Ahmet K. ile İdris A. arasında tartışma çıktı. Tuvalete gitmek için masadan kalkan idris A. geri döndüğünde hiç bir şey söylemeden kurşun yağdırdı. Kafede korku dolu anların yaşandığı olayın ardından Ahmet K. hayatını kaybederken şüpheliler kaçtı.

Ahmet K.

ŞÜPHELİ GÖZLATINA ALINDI

Cinayet Masası ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı. Kamera görüntülerinden kimlik tespiti yapılan şüphelilerden İdris A. yakalanarak gözaltına alındı. İnşaat işçisi olan İdris A.'nın daha önceden poliste hırsızlık suçundan kaydının olduğu ortaya çıktı.

Bu arada sürdürülen operasyonda olay yerinde olduğu tespit edilen akrabası Mehmet A. ise Diyarbakır'da yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.


YORUMLAR


Kurt Saldırılarının Arttığı İtalya, Kangal Köpeklerini Tartışıyor 2 Bin 962 Rakımlı Tepede PKK'lı Teröristlere Ait Çok Sayıda Malzeme Ele Geçirildi

Tayin Edilen Polis Memuru, Beylik Tabancasını Kafasına Dayayınca Emniyet Karıştı