Son Dakika Haberleri: Diyarbakır'da "Çocuk Koruma" Toplantısı

Diyarbakır'da "Çocuk Koruma" Toplantısı

9 ay önce

Diyarbakır İl Çocuk Koruma Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Diyarbakır'da
Diyarbakır İl Çocuk Koruma Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı birinci dönem toplantısının kurumda gerçekleştirildiği belirtildi.

Çocukların korunması ve haklarının güvence altına alınması için alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıda, çocuğun yüksek yararı ilkesi doğrultusunda önleme ve erken müdahale mekanizmalarının kurulmasına ilişkin çalışma ve projelerin takip edilmesi ve buna ilişkin raporlar hazırlanmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

"Sokakta çalışan çocuklara" yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgilerin de paylaşıldığı toplantıda, dilencilik yapan çocuklu kadın, sokakta çocuk çalıştırılması ile madde bağımlılığına yönelik mücadelenin daha etkin yapılmasının önemine işaret edildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar ile diğer kurumların temsilcileri katıldı.Yol Kenarında Baygın Bulunan Suriyeli Kızların, Otomobilden Atladıkları Ortaya Çıktı Sendikalardan Asgari Ücrete Çifte Zam Talebi

Erdoğan'dan Hayvan Hakları Talimatı: Bir An Önce Çıkartın