DİYARBAKIR'DA EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 292 OLDU - Son Dakika

DİYARBAKIR'DA EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 292 OLDU

25.05.2022 15:07

DİYARBAKIR'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan aile sayısı, 2015'te 20 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan oğulları Mehmet için Mardin'den gelen Gülperi ve Esat Akdaş çifti ile 292'ye yükseldi.

DİYARBAKIR'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan aile sayısı, 2015'te 20 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan oğulları Mehmet için Mardin'den gelen Gülperi ve Esat Akdaş çifti ile 292'ye yükseldi.

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019'da, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. Nöbette bugüne kadar 35 aile, çocuklarına kavuştu. Aile sayısı, 2015'te Mardin'de 20 yaşındayken kaçırılan oğulları Mehmet için gelen Gülperi ve Esat Akdaş çiftinin katılımıyla 292 oldu. Çift, evlat nöbetindeki aileler tarafından karşılandı.

Esat Akdaş, oğluyla en son 2019 yılında bir kere görüştüğünü belirterek, Oğlum gelmeye çalışıyor ama gelemiyor. Örgüt bırakmıyor. Artık örgütten çektiğimiz yeter. Bundan sonda HDP'liler kendi oğullarını göndersinler. Bizim çocukları bıraksınlar. Oğlum, örgütten kaç ve devlete teslim ol. Çektiğimiz dert yeter bize. Yerimiz Türk devletidir. 2019'da oğlum aradı kaçtığını söyledi. Örgüt onu yakaladı. 'Baba beni kurtarın' dedi. Biz kurtarmaya çalıştık ama kurtaramadık. Nereye götürmüşler bilmiyoruz. Oğlumuzu bıraksınlar dedi.

YORUMLAR
500
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki 2 aile daha evladına kavuştu Diyarbakır'da evlat nöbetindeki 2 aile daha evladına kavuştu DİYARBAKIR'DAKİ EVLAT NÖBETİNDE 2 AİLE DAHA ÇOCUKLARINA KAVUŞTU DİYARBAKIR'DAKİ EVLAT NÖBETİNDE 2 AİLE DAHA ÇOCUKLARINA KAVUŞTU BAKAN NEBATİ EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ - EK BAKAN NEBATİ EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ - EK
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DİYARBAKIR'DA EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 292 OLDU - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement