Diyarbakır'da Medya Okulu Eğitimi Başlıyor - Son Dakika

Diyarbakır'da Medya Okulu Eğitimi Başlıyor

28.03.2018 10:45
Diyarbakır'da Medya Okulu Eğitimi Başlıyor, System.String[]

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle yeni nesil iletişimciler yetiştirilmesi amacıyla açılacak Medya Okulu dersleri 31 Mart'ta başlayacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle yeni nesil iletişimciler yetiştirilmesi amacıyla açılacak Medya Okulu dersleri 31 Mart'ta başlayacak.

UMED tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında alanında uzman, medyada aktif çalışan deneyimli gazeteciler ve basın danışmalarınca haber yazım ve teknikleri, sosyal medya uzmanlığı, basın danışmanlığı ve iletişim teknikleri ile internet ve televizyon haberciliği dersleri işlenecek.

Medya Okulu'nun açılışı 31 Mart'ta Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, UMED Başkanı Aslan Değirmenci ve Anadolu Ajansı (AA) Diyarbakır Bölge Müdürü Erdem Gültekin katılımıyla yapılacak.

Eğitimin ilk haftasında, AA Diyarbakır Bölge Müdürü Gültekin haber yazım tekniği/örneklerle haber yazımı, Sabah Gazetesi yazarı Kenan Kıran ise polis adliye muhabirliği konularında katılımcılara eğitim verecek.

Medya Okulu'nda hazırlanan eğitim takvimi içerisinde, Star Gazetesi Muhabiri Kemal Gümüş araştırma ve savaş muhabirliği, TRT Kurdi Haber Koordinatörü Gülabi Eryaman haberde kriz ve algı yönetimi, A Haber'den Adnan Karakaş medya analizi, Diriliş Postası yazarı Abdulhamit Güler kültür sanat haberciliği, Takvim Gazetesi yazarı Ekrem Kızıltaş habercilikte uzmanlaşma, TRT Bölge Müdürü Hamit Yaz televizyon haberciliği, TRT Haber Web Müdürü Cüneyt Polat dijital medya, Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz televizyon programcılığı ve medya etiği, TRT'den Ergül Birgül ile Mehmet Birgül sunuculuk ve yayın editörlüğü, A Haber-ATV Haber Koordinatörü Fatih Atik değişen medyada televizyonculuk, TRT Spor Şefi Sertan Türkyılmaz haber kurgu, Eyüpsultan Belediyesi Genel Yayın Yönetmeni Burak Öztürk yerel yönetimler ve habercilik, Celal Karaman da sosyal medya konularında ders verecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da Medya Okulu Eğitimi Başlıyor - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı Emekli polis, iki kuruş için kağıt toplayıcısını pompalıyla kurşunladı Son Dakika! Erdoğan'dan "Restoran ve kafeler yeniden açılacak mı?" sorusuna yanıt: Esneme olabilir, Kabine'de gündeme alacağız Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkat çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Koronavirüsü yenen genç doktor evinde ölü bulundu Günlerdir Müge Anlı'da aranan katil kendisi çıktı, cinayeti canlı yayında itiraf etti AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş