Diyarbakır'da motosikletlilerden "Cumhuriyet" konvoyu - Son Dakika

Diyarbakır'da motosikletlilerden "Cumhuriyet" konvoyu

29.10.2020 11:53
Diyarbakır'da motosikletlilerden

Diyarbakır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir araya gelen motosikletliler, "Cumhuriyet" konvoyu oluşturdu.

Diyarbakır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir araya gelen motosikletliler, "Cumhuriyet" konvoyu oluşturdu.

Diyarbakır Gezgin Motorcular, Chopper Diyarbakır, Mezopotamya Motorcular kulüplerine üye yaklaşık 100 kişi merkez Kayapınar ilçesindeki Diyarbakır Stadyumu önünde bir araya geldi.

Stadyum önünden motosikletleri ile hareket eden kulüp üyeleri, Elazığ Caddesi güzergahından Valilik önündeki tören alanına ulaştı.

Chopper Diyarbakır Motosiklet Kulübü Başkanı Volkan Er, gazetecilere, kentte bulunan motor kulüpleriyle bir araya gelerek, ortak bir konvoy oluşturma kararı aldıklarını söyledi.

"Tüm Türkiye'de kutlanan bu zafere biz de Diyarbakır'dan ortak olmak istedik." diyen Er, şöyle konuştu:

" Mardin'den, Diyarbakır'dan katılan arkadaşlarımız var, hepsine teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları, gazilerimiz, şehitlerimiz hepsini saygı ve minnetle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun."

Katılımcılardan Müjde Ünal, 29 Ekim dolayısıyla Diyarbakır'da konvoy oluşturmaktan duydukları mutluluğu belirtti.

Ünal, "Türk bayrağı taşıyıp, trafikte yol alacağız. Bugün burada olduğumuz için çok mutluyuz." diye konuştu.

Motosiklet tutkunlarından Mehmet Baltacı da, Cumhuriyetin ilanının 97'nci yılını tüm camia olarak kutladıklarını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da motosikletlilerden 'Cumhuriyet' konvoyu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Cumhuriyet Bayramı'na damga vuran görüntü: Karton toplayıcıları arabalarını Türk bayraklarıyla süsledi Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek