Diyarbakır'dan ilk hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı - Son Dakika

Diyarbakır'dan ilk hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

Diyarbakır\'dan ilk hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı
Son Güncelleme: 02.06.2023 16:09

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen ilk hacı adayı kafilesi, Diyarbakır Havalimanı'nda düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı. 250 kişilik kafile, yakınlarıyla birlikte havalimanına geldi. Vali Yardımcısı Fatih Ayaz, 12 Haziran'a kadar 5 kafile halinde toplam 1600 hacı adayının Suudi Arabistan'a gönderileceğini belirtti. Hacı adayları, kutsal bir görevi yerine getirecek olmanın heyecanını yaşarken, vedalaşma sırasında duygulu anlar yaşandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek ilk hacı adayı kafilesi için Diyarbakır Havalimanı'nda tören düzenlendi.

Hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek 250 kişilik kafile, yakınlarıyla Diyarbakır Havalimanı'na geldi.

Havalimanında düzenlenen törende, okunan ilahilerin ardından İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu dua etti.

Vali Yardımcısı Fatih Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 250 kişiden oluşan ilk hacı kafilesini kutsal topraklara göndermek için bir araya geldiklerini söyledi.

Ayaz, "İlk kafilemizi dualarla uğurladık. 12 Haziran'a kadar 5 kafile halinde toplam 1600 hacı adayımızı hac vazifesini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a göndereceğiz. Allah şimdiden hacı adaylarımızın yaptığı ibadetleri kabul etsin." dedi.

Hacı adayı Halil Yaprak da kutsal bir görevi yerine getirecek olmanın heyecanını yaşadığını, 13 yıldır hacca gitmek için beklediğini kaydetti.

Duygulu anların yaşandığı vedalaşmanın ardından hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'dan ilk hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı - Son Dakika


Advertisement