Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı - Son Dakika

Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı

04.07.2018 17:24

Hdp'li vekiller mazbatalarını aldıDİYARBAKIR'da, 24 Haziran seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)den Diyarbakır milletvekili seçilen Milletvekilleri mazbatalarını alamaya gelirken polisler tarafından karşılandı.

Hdp'li vekiller mazbatalarını aldı

DİYARBAKIR'da, 24 Haziran seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)den Diyarbakır milletvekili seçilen Milletvekilleri mazbatalarını alamaya gelirken polisler tarafından karşılandı.

24 Haziran seçimlerinde Diyarbakır HDP milletvekilleri seçilen Dr. Adnan Selçuk Mızraklı, Saliha Aydemir, İmam Taşçıer, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ ve Musa Farisoğulları, mazbatalarını almak üzere Kayapınar ilçesinde bulunan Diyarbakır Adliyesi ek hizmet binasına polislerin karşılamasıyla geçti.

Adliye binasında mazbatalarını alan HDP milletvekilleri adına konuşan Dr. Adnan Selçuk Mızraklı, bir çok imkansızlıklara rağmen 24 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiklerini ifade ederek, "Baskın seçimlerinde olağanüstü koşullarında, partimizin bütün çalışma alanlarında, bir çok imkansızlığa rağmen halkımızın güçlü desteğiyle, kararlı, geleceğe ilişkin iradenin sahibi olduğunun beyanı olan seçim sürecinde bir kez daha sandıkları patlarak çıktık. Amed'de nitelikli bir çoğunlukla yüzde 65'in üzerinde bir oy oranıyla, normalde 10 milletvekili çıkarmamız gerekirken 9 milletvekili çıkararak esasında AKP rejimine, tek adam diktatörlüğüne bu halkın nasıl hayır dediğini bir kez daha gösterdik. Önümüzde zorlu bir sürecin bilincinde olarak çalışmalarımıza başlıyoruz. Bugün mazbatalarımızı aldık. Gerek parti olarak, gerek il yönetimi olarak, gerekse de seçilmişler olarak önümüzdeki dönemde demokrasi, özgürlükler, barış ve hukuk rejiminin tesisi açısından, olağanüstü halden iyilik haline dönüşmesi halinde elimizden gelen çabayı her birlikte harcayacağız. Mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Halkımızla birlikte bu süreci güçlü bir şekilde karşılayacağız"diye konuştu.

Öte yandan, sağlık sorunlarından ötürü mazbata almaya gelemelen HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un yerine HDP İl Eş Başkanı Filiz Buluttekin mazbatasını aldı.

Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı
Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı
Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı
Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır Hdp'li Vekiller Mazbatalarını Aldı - Son Dakika


Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç kız, evinde başından vurulmuş halde ailesi tarafından ölü bulundu Tarla sürerken traktörden düşen sürücü, hayatını kaybetti