Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek - Son Dakika

Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek

22.10.2019 18:36

Diyarbakır'ın 3 HDP'li belediyesine görevlendirilme -EkMIZRAKLI'YA TUTUKLAMA, AYAZ'A ADLİ KONTROL KARARIHaklarındaki terör soruşturması kapsamında dün gözaltına alınan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı HDP'li Adnan Selçuk Mızraklı ile bugün görevinden alınan Bismil Belediye Başkanı...

Diyarbakır'ın 3 HDP'li belediyesine görevlendirilme -Ek

MIZRAKLI'YA TUTUKLAMA, AYAZ'A ADLİ KONTROL KARARI

Haklarındaki terör soruşturması kapsamında dün gözaltına alınan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı HDP'li Adnan Selçuk Mızraklı ile bugün görevinden alınan Bismil Belediye Başkanı HDP'li Orhan Ayaz, emniyet ve jandarmadaki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadelerinin ardından HDP'li Adnan Selçuk Mızraklı, 'terör örgütü üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak suçundan, HDP'li Orhan Ayaz ise 'terör örgütü üyesi olmak, terör örgüt propagandası yapmak, ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' suçundan tutuklama talepleriyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen Mızraklı, hakkında suçlamalardan tutuklanırken, görevinden alınan Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz'ın ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek
Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek
Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek
Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'ın 3 hdp'li belediyesine görevlendirilme -ek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bakan Pakdemirli: İstanbul'a su sağlayan barajların yüzde 27'si, Ankara'nın ise yüzde 13'ü dolu Engelli doğacak çocuğunu aldıran anne, depresyona girerek trenin önüne atladı Bir Başkadır dizisinde Sinan'ın mastürbasyon yaptığı sahne gündem oldu Eşini yaralayıp, kayınpederini öldüren zanlı: Erkekliğime küfrettiler, çok pişmanım New York Times'dan bomba iddia: Trump giderayak İran'ın nükleer tesisine saldırmak istedi Damadın arabaya yazdırdığı yazı gelini de şaşkına uğrattı Bolivya'dan korkutan haber! İnsandan insana bulaşan yeni bir virüs tespit edildi Özcan Deniz, evinden taşınmadığı gerekçesiyle eski eşi Feyza Aktan'a ihbarname gönderdi