DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor - Son Dakika

DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor

23.08.2019 12:00

Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyorDiyarbakır'da Çarşamba gününden bu yanan haber alınamayan Mehmet Akar'ın (20) annesi Hacire Akar (49), oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binasında başlattığı oturma eylemini ikinci günde sürdürüyor.

Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor

Diyarbakır'da Çarşamba gününden bu yanan haber alınamayan Mehmet Akar'ın (20) annesi Hacire Akar (49), oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binasında başlattığı oturma eylemini ikinci günde sürdürüyor. HDP'lilerin gazetecilere tepki gösterdiği il binası kapısında geceyi geçiren Hacire Akar, Oğlum gelmeden buradan kalkmayacağım. Gelsin 15 gün sonra düğünü var dedi.

Merkez Sur ilçesine bağlı Soğanlı Mahallesi'nde yaşayan 8 çocuklu Aziz (53) ile Hacire Akar çiftinin ortanca oğlu Mehmet, Çarşamba günü ayrıldığı evine dönmedi. İnşaatta çalışan oğullarının evde bıraktığı cep telefonunu inceleyen aile, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nın görevden alınarak, yerine kayyum atanmasının ardından gerçekleştirilecek eylemlere katılması yönünde mesajlar olduğunu gördü. Akar'ın en son HDP İl Başkanlığı'ndaki bir çalışanla görüşme yaptığı tespit edildi.

Bunun üzerine anne Hacire Akar, HDP'liler hakkında suç duyurusunda bulunarak, Selahaddin Eyyubi Mahallesi'ndeki il binasına geldi. Anne Akar, partinin kapı camını çekiçle kırarak, HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar getirilene kadar binadan çıkmayacağını belirterek, oturma eylemi başlattı. Eşi Aziz ve çocukları ile bazı yakınlarının da destek verdiği Akar'ın, diğer oğlu Fırat Akar'ın 2004 yılında terör örgütü PKK'ya katıldığı, 2017 yılında dağda öldürüldüğü bilgisinin de aileye HDP'liler tarafından verildiği bildirildi.

PARTİLİLERDEN GAZETECİLERE TEPKİ

Geceyi HDP binasında geçiren Akar ailesinin, eylemini görüntülemek isteyen gazetecilere partililer tarafından tepki gösterildi. Bazı HDP'liler, görüntü almak isteyen basın mensuplarına hakaret etti.

'GELSİN 15 GÜN SONRA DÜĞÜNÜ VAR'

Anne Hacire Akar, nişanlı olan oğlunun iki hafta sonra düğünü olduğunu belirterek, Oğlum gelmeden buradan kalkmayacağım. Gelsin nişanlısı bekliyor. Gelsin 15 gün sonra düğünü var. Ne yemek yiyeceğim, ne su içeceğim. Onlardan çocuğumu istiyorum dedi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Haber-Kamera Mücahit YOLCU- Emrah KIZILDİYARBAKIR, (DHA)-

=====================

DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor
DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor
DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor
DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DİYARBAKIR Oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen annenin HDP'deki eylemi sürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Şenol Güneş, Macaristan maçının kadrosunda Burak Yılmaz'a yer vermedi Son Dakika! Bakan Koca, müjdeyi verdi: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak Türkiye, Macaristan karşısında galibiyet peşinde! Canlı anlatım Son Dakika! Kemal Kılıçdaroğlu-Alaattin Çakıcı gerginliğine Bahçeli de dahil oldu: Mafya demek rezilliktir Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Vakaları kontrol altına alabilmemiz için 3 hafta tam kapanmamız gerekiyor "9 Kere Leyla" filminden ilk fragman geldi! Elçin Sangu ve Haluk Bilginer'in yatak sahnesi dikkat çekti Koronavirüsle ilgili dikkat çeken araştırma: Sigara içmek 3 kat daha fazla etkiliyor Şuşa'da Türk bayrağını gören Rus gazeteci şaşkınlığını gizleyemedi: Türkiye'nin buradaki varlığını saklamıyorlar