DİYARBAKIR - "Diyarbekir Hasbihalleri" etkinliği gerçekleştirildi - Son Dakika

DİYARBAKIR - "Diyarbekir Hasbihalleri" etkinliği gerçekleştirildi

08.06.2021 10:04

Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği ile Hevsel Dergisi tarafından Ahmed Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde "Diyarbekir Hasbihalleri" etkinliği düzenlendi.

Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği ile Hevsel Dergisi tarafından Ahmed Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde "Diyarbekir Hasbihalleri" etkinliği düzenlendi.

Doç. Dr. Mustafa Uğurlu Arslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen, araştırmacı-yazar Mehmet Şefik Korkusuz'un konuk olduğu programda, Diyarbakır'ın tarihi konuşuldu.

Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği Genel Sekreteri Mehmet Tanrıkulu, amaçlarının kültür, sanat ve edebiyat alanında çalışmalar yapmak olduğunu söyledi.

Tanrıkulu, "Diyarbakırlılara kültür, sanat ve edebiyat alanında neler kazandırabiliriz diye çalışmalarımıza başladık. Bu tür etkinliklerimiz Diyarbakırlılar için bir şans. Bu tarz etkinliklerimiz kısıtlamalar öncesinde de vardı. Şimdi kısıtlamalardan sonra tekrar hız kazanacağız. Diyarbakır halkı bu tür faaliyetleri özlemiş." dedi.

Programın moderatörü Doç. Dr. Arslan da amaçlarının Diyarbakır'ın kültür hazinelerinin yeni nesillere tanıtılması noktasında farkındalık oluşturmak olduğunu aktardı.

Arslan, "İlk adımlarımızı atıyoruz. Bundan sonra çok büyük çaplı Diyarbakır'ın kültürünü, sanatını, edebiyatını tanıtan etkinlikler ve faaliyetler yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Programa dernek gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR
500
Son dakika haberi: Diyarbakır'a şehit ateşi düştü (3) Son dakika haberi: Diyarbakır'a şehit ateşi düştü (3) 2022 yılı ek bütçesi TBMM Genel Kurulunda 2022 yılı ek bütçesi TBMM Genel Kurulunda Son dakika haberi: Diyarbakır'a şehit ateşi düştü Son dakika haberi: Diyarbakır'a şehit ateşi düştü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel DİYARBAKIR - 'Diyarbekir Hasbihalleri' etkinliği gerçekleştirildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement