Son Dakika Haberleri: Dna Örneklerine Göre, İngiltere'deki Stonehenge'i İnşa Edenler Anadolu'dan Gelen Göçmenler

Dna Örneklerine Göre, İngiltere'deki Stonehenge'i İnşa Edenler Anadolu'dan Gelen Göçmenler

5 gün önce

İngiltere'de DNA örneklerine bakılarak yapılan bir bilimsel araştırma, Wiltshere kentinde bulunan Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında en az 5 kademede oluşan bir anıt olarak bilinen Stonehenge’i ilk inşa edenlerin Anadolu’dan geldiğini ortaya koydu.

Dna Örneklerine Göre, İngiltere'deki Stonehenge'i İnşa Edenler Anadolu'dan Gelen Göçmenler, System.String[]
İngiltere'de DNA örneklerine bakılarak yapılan bir bilimsel araştırma, Wiltshere kentinde bulunan Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında en az 5 kademeden oluşan bir anıt olarak bilinen Stonehenge'i ilk inşa edenlerin Anadolu'dan geldiğini ortaya koydu.

Doğa Ekoloji ve Gelişim Dergisi'nin (Journal Nature Ecology & Evolution) bu haftaki sayısında yayınlanan araştırmaya göre, 6 bin yıl önce Anadolu'dan göç edenlerin soyundan gelenler, bu taş çemberini inşa etti.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 06:09 ABD'de Yapılan Bir Araştırma Sonucunda Kadınlar İçin Bir Köpekle Uyumanın Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı CHP, Kılıçdaroğlu'na Saldırı ile İlgili Meclis Araştırma Önergesi Verdi Sri Lanka'daki Saldırılarda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 310'a Yükseldi Genç Kadın, Evine Gittiği Kadın ve Arkadaşı Tarafından Dövülüp, Parası Çalındı