Doğa Koleji' Nde Elt Parents Semineri - Son Dakika

Doğa Koleji' Nde Elt Parents Semineri

12.01.2012 08:57
Doğa Koleji' Nde Elt Parents Semineri

Sakarya Doğa Koleji; Akm'de düzenlenen "Elt Parents" adlı organizasyon düzenledi.

Sakarya Doğa Koleji; Akm'de düzenlenen "Elt Parents" adlı organizasyon düzenledi.

İlköğretim İngilizce Bölümü Öğrencilerin velilerine yönelik düzenlenen seminerde, önemli konular üzerinde duruldu.

Önemli Bir Seminer

Sakarya Doğa Koleji; Eğitimde veli-öğrenci-öğretmen işbirliğinin vurgulandığı ve öğrenme-öğretme etkinliklerinin veli açısından değerlendirilerek bir araya getirildiği "Elt Parents" seminer organizasyonunu Akm'de gerçekleştirdi. Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz ile Sakarya Doğa Koleji İlköğretim Okul Müdürü Rabia Dorkent ile çok sayıda öğretmen ve veliler katıldı.

Seminer'e; "Unlimited Educational Servises'tan (Sınırsız Eğitim Hizmetleri) Şeyda Bekler; "Ev Ortamında Pedagojik Liderlik ve İletişim", Education (Eğitim) İstanbul'dan Ecehan Akbaba "Hikaye Anlatımı ve Oyun", Pearson'dan Kathleen Shirley Nuttall "Her Eve Lazım Aktiviteler ve Görsel Öneriler" konuşmacı olarak katıldı.

Velileri Dil Edinimi Konusunda Bilinçlendirmek

İlköğretim İngilizce Bölümü öğrencilerinin hayatlarının önemli bir kısmını geçirdikleri ev ve aile ortamlarını da akademik anlamda doğru yönetmenin gerekliliğine inanan Sakarya Doğa Koleji; bu anlamda velilerin öğrencilerin dil gelişim süreçlerinde yer almasını sağlamak ve onların öğrenme süreçlerinde doğru tutumlar sergileyerek takipçi ve aktif olmanızı istediğini dile getirdi.

Sakarya Doğa Koleji yetkilileri; "Elt Parents" organizasyonun; temel amacının velilerini dil edinimi konusunda bilinçlendirmek, anne-babaların öğrencilerin eğitim sürecine doğru yöntemlerle dahil olmasını sağlamak, onların birey yetiştirme konusunda yönlendirilmiş adımlar doğrultusunda sorumluluk almasını sağlamak ve çocuğun İngilizce eğitiminde ben de varım motivasyonuyla eğitmenlere destek olmaları konusunda onlara eğitim sistemimizde rol verdiğini söyledi. Sakarya Doğa Koleji; bu eğitim boyunca velilere çocuklarıyla evde yapabilecekleri İngilizce çalışmalar konusunda enteraktif çalışmalar ve örnek uygulamalar gösterildiğini ifade etti.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri... Boğulma tehlikesi geçiren 10 yaşındaki çocuk hastanede hayatını kaybetti Son dakika haberleri... Boğulma tehlikesi geçiren 10 yaşındaki çocuk hastanede hayatını kaybetti MSKÜ'nün 30. yılı marş ve logosu tanıtıldı MSKÜ'nün 30. yılı marş ve logosu tanıtıldı Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Sakarya'da partililerle buluştu Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Sakarya'da partililerle buluştu
Kaynak: BasinOdasi.com.tr

Son Dakika Basın Bültenleri Doğa Koleji' Nde Elt Parents Semineri - Son Dakika

Bu haber BasinOdasi.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. BasinOdasi.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı BasinOdasi.com.tr kurumudur.

Advertisement