Doğa Koleji'nden devir açıklaması: Görüşmeler devam ediyor, ödemeler yapılacak - Son Dakika

Doğa Koleji'nden devir açıklaması: Görüşmeler devam ediyor, ödemeler yapılacak

2 ay önce

Öğretmenlere maaşlarını ödeyemeyen Doğa Koleji'nden açıklama geldi. Okulun satış işleri için görüşmelerin devam ettiği belirtilen açıklamada, "Devrin gerçekleşmesiyle birlikte, öncelikle çalışanlarımızın geciken ödemeleri yapılacaktır" denildi.

Doğa Koleji, alıcı kurumla yapılan görüşmelerin devam ettiği ve devir işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından çalışanların geciken ödemelerinin yapılacağını duyurdu.

Doğa Koleji'nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyulduğu belirtildi.
Açıklamada, öğrencilerin, velilerin ve çalışanların gösterdiği destek, anlayış ve dayanışmaya teşekkür edilerek, "Alıcı kurumla görüşmeler halen devam etmektedir. Takdir edersiniz ki yapımızın büyüklüğü, devir görüşmelerine ilişkin süreci uzatmıştır. Devrin gerçekleşmesiyle birlikte, öncelikle çalışanlarımızın geciken ödemeleri yapılacaktır. Okullarımızdaki eğitim ve öğretim faaliyetleri kesintisiz olarak devam etmektedir" denildi.

NE OLMUŞTU?

Doğa Kolejlerinde öğretmenlerin 3 aydır maaş alamadığı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Maaş alamayan öğretmenler, geçen hafta ders bıraktı. Perşembe günü de veliler öğretmenelere destek için genel merkezde protesto gösterisi düzenledi.

MEB SORUŞTURMA AÇTI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçen hafta sonu Doğa Koleji'nde yaşanan maaş krizi hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Bakanlık, "Olası bir durumda öğrencilerin resmi ve özel okullara nakli için planlamalar yapıldı" açıklamasında bulundu.

Doğa Koleji'nden devir açıklaması: Görüşmeler devam ediyor, ödemeler yapılacak
Haber Yayın Tarihi: 09.12.2019 12:08 Son Dakika

Aç kurtların köpeklere kurduğu akıl almaz tuzak kamerada!
Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladı

Son Dakika Haberleri