Doğa yürüyüşçüsü, 45 dakikalık 'ölüm'den sonra hayata döndürüldü - Son Dakika
BBC

Doğa yürüyüşçüsü, 45 dakikalık 'ölüm'den sonra hayata döndürüldü

16.11.2020 23:32

ABD'deki bir ulusal parkta kaybolduktan sonra kurtarılan bir doğa yürüşçüsü, kalbinin 45 dakika boyunca durmasına karşın hayata döndürüldü ve durumunun iyi olduğu açıklandı.

ABD'de 45 yaşındaki Michael Knapinski, geçen haftasonu dondurucu soğukta Rainier Dağı Ulusal Parkı'nda kayboldu.

Dağda bir gece geçirdikten sonra bulunan Knapinski, daha sonra helikopter ambulansla Seattle kentindeki bir hastaneye götürüldü. Hastaneye ulaştığında nabzı vardı, ancak daha sonra kalbi durdu.

"ACİL SERVİSTEYKEN ÖLDÜ"

Dr. Jenelle Badulak Seattle Times gazetesine yaptığı açıklamada "Acil servisteyken öldü" dedi.

Daha sonra kalp masajı yapıldı ve daha sonra ekstrakorporeal membran oksijenasyonu (ECMO) makinesine bağlandı. Bu cihaz, vücudundaki kanda bulunan karbon dioksiti temizledikten sonra vücuduna geri veriyordu.

"AĞLADI, AĞLADI"

45 dakika sonra kalbi yeniden atmaya başladı, iki gün sonraysa uyandı. Hemşire Whitney Nolan "Ağladı, ağladı ve eminim ben de biraz ağladım" dedi.

"BİRİNİN UYANDIĞINI GÖRMEK GERÇEKTEN ÖZELDİ"

Nolan ayrıca "Başından sonuna üzerinde çok sıkı çalıştığımız birinin uyandığını görmek gerçekten özeldi" dedi. Hala hastanede yatan Knapinski CBS'e yaptığı açıklamada ağır bir uyuşturucu bağımlılığından kurtulduktan sonra, doğa yürüyüşlerine başladığını anlattı.

"BENİ HAYATTA TUTARAK MÜTHİŞ BİR İŞ ÇIKARTTILAR"

Knapinski "Çok sağlıksız, hasta bir adamdım ve daha sonra doğa yürüyüşlerine başladım. Bu benim hayatımı değiştirdi" dedi. Knapinski ayrıca, doktorların öldüğünü kabul etmeyi reddettiğini söyledi ve "Beni hayatta tutarak müthiş bir iş çıkartılar" diye konuştu.

Doğa yürüyüşçüsü, 45 dakikalık 'ölüm'den sonra hayata döndürüldü
Doğa yürüyüşçüsü, 45 dakikalık 'ölüm'den sonra hayata döndürüldü

Son Dakika Dünya Doğa yürüyüşçüsü, 45 dakikalık 'ölüm'den sonra hayata döndürüldü - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR (1)

Son Dakika

F.Bahçe'nin gündemindeki Mesut Özil'in Arsenal'deki alacaklarını istemesi transferi tıkanma noktasına getirdi Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Surel: Aşılananlarda ciddi bir yan etki görülmedi Altının kilogramı 440 bin 250 liraya yükseldi İnternette 'jigolo' ilanları vererek milyonluk vurgun yapan şebeke çökertildi! 5 kişi tutuklandı Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü'den İmamoğlu'na sert sözler: Başarısızlığınızın bedelini halk ödüyor Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı