Doğankent'te "KOP ile Tarladan Sofraya Projesi" - Son Dakika

Doğankent'te "KOP ile Tarladan Sofraya Projesi"

17.09.2020 16:27
Doğankent'te

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent Belediyesi'nin, Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte hazırladığı "KOP ile Tarladan Sofraya" projenin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar başladı.

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent Belediyesi'nin, Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte hazırladığı "KOP ile Tarladan Sofraya" projenin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar başladı.

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, kurulacak tesis ile tarımsal ürünlerin tarladan alınıp, paketlenerek satışa sunulacağını belirtti.

Sungur, Yozgat ve ilçelerinin özellikle nohut ve mercimek üretimi konusunda Türkiye'de önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, "KOP destekli, Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladığımız proje kapsamında, öncelikle baklagil paketleme tesisi kurmayı planlıyoruz. 3 milyon 180 bin lira bedelli projenin hayata geçmesiyle tarım alanından teslim alınacak ürünler tesiste işlenip, paketlenerek, doğrudan pazara sunulacak. Böylece aracı ortadan kalkacak ve ürünlerimiz tüketiciye daha az maliyetle, ucuza ulaştırılacak." dedi.

Proje ile köylünün, üreticinin yetiştirdiği, ürettiği baklagilleri daha kolay satma olanağı da bulacağını vurgulayan Sungur, çiftçi için pazar, halk için istihdam oluşacağını ifade etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Doğankent'te 'KOP ile Tarladan Sofraya Projesi' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şebnem Şirin'i boğazını keserek öldüren katil zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı: Ne olduysa sabah oldu, hiçbir şey hatırlamıyorum 11:16 Şebnem Şirin'i boğazını keserek öldüren katil zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı: Ne olduysa sabah oldu, hiçbir şey hatırlamıyorum Hande Erçel, Amerika'daki pozlarıyla beğeni yağmuruna tutuldu 11:12 Hande Erçel, Amerika'daki pozlarıyla beğeni yağmuruna tutuldu Grip vakaları arttı! Prof. Dr. Tufan Tükek uyardı: Günlük PCR test sayımız da ikiye katlandı 10:42 Grip vakaları arttı! Prof. Dr. Tufan Tükek uyardı: Günlük PCR test sayımız da ikiye katlandı
Vatandaşlar etkilendikleri dizi karakterlerinin soyadlarını almak istiyor 10:28 Vatandaşlar etkilendikleri dizi karakterlerinin soyadlarını almak istiyor Beren Saat ön dişlerini yaptırdı, takipçileri ikiye bölündü 10:15 Beren Saat ön dişlerini yaptırdı, takipçileri ikiye bölündü Türkiye, Suriye çağrısı yapan Çin'e sert tepki gösterdi: İnsan haklarını ihlal edenlerden ders alacak değiliz 10:01 Türkiye, Suriye çağrısı yapan Çin'e sert tepki gösterdi: İnsan haklarını ihlal edenlerden ders alacak değiliz
Taksici isyan etti: Beşiktaş'a gitmem 40 dakika, bana yazık değil mi? 09:45 Taksici isyan etti: Beşiktaş'a gitmem 40 dakika, bana yazık değil mi? 25 yaşındaki genç kız, otel odasında erkek arkadaşı tarafından karnından bıçaklandı 09:13 25 yaşındaki genç kız, otel odasında erkek arkadaşı tarafından karnından bıçaklandı
Advertisement