Doğu Anadolu'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinlikleri düzenlendi - Son Dakika

Doğu Anadolu'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinlikleri düzenlendi

23.09.2020 14:13

Erzurum, Kars, Ardahan, Tunceli, Erzincan ve Iğdır'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum, Kars, Ardahan, Tunceli, Erzincan ve Iğdır'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Yakutiye ilçesi Havuzbaşı Kent Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Erzurum'un bir sporcu kenti olduğunu ve kış sporlarında da Türkiye'nin birincisi olduğunu söyledi.

Kentin, kış sporlarında kayak başta olmak üzere kayaklı atlama ve diğer sporlarda çok iyi olduğunu ifade eden Memiş, "Hem bakanlığa bağlı tesislerimiz hem de Büyükşehir Belediyemizin tesisleri fevkalade. Yüksek irtifa kamplarımız var. Hem futbol alanında hem de Avrupa'nın 2 bin 100 irtifadaki tek olimpik yüzme havuzu Erzurum'da. Onun için Alman yüzme milli takımı, İtalyanlar, Slovaklar, İsviçreliler ve Avrupalılar Erzurum'a geliyor. Böyle bir avantajımız var. Bu avantajı biz her alanda çok iyi sporcular yetiştirmek üzere kullanmalıyız. Bu yönde gayretlerimiz de var." dedi.

Memiş, Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un yeniden Süper Lig'e çıktığını da anımsatarak Erzurum'un doğasının muhteşem olduğunu, Türkiye çapında profesyonel dağcıları bulunduğunu belirtti.

"Doğu Anadolu'nun o sert iklimini kış turizminde çok iyi değerlendiriyoruz. Yaklaşık 1 milyon turist çekiyoruz." ifadesini kullanan Memiş, kendisinin de hemen her gün spor yapmaya çalıştığını, spor yapınca insanın kendini sağlıklı, mutlu ve huzurlu hissettiğini söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde, bireysel sporların önemine dikkati çeken Memiş, tedbir aldıktan sonra her türlü sporun yapılabildiğini kaydetti.

Programda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesengil'in yaptığı konuşmanın ardından Yakutiye Gençlik Merkezi maskotları "Dadaş" ve "Cankız", alana gelen sporcular ve ailelere kolonya ve dezenfektan verdi.

Ateşleri ölçülerek alana giren sporcular, antrenörleri eşliğinde sosyal mesafeye kuralına uyup maske takarak gösteri yaptı.

Etkinlikte 8 farklı branşta gösteri yapan sporcuları ziyaret eden Vali Memiş, gençlerle spor yaparak heyecanlarına ortak oldu.

Doğu Anadolu'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri düzenlendi
Doğu Anadolu'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri düzenlendi
Doğu Anadolu'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri düzenlendi
Doğu Anadolu'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri düzenlendi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Doğu Anadolu'da 'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinlikleri düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ekrem İmamoğlu'na benzetilen Budapeşte Belediye Başkanı Gergely Karacsony, Başbakan adayı oldu Ekrem İmamoğlu'na benzetilen Budapeşte Belediye Başkanı Gergely Karacsony, Başbakan adayı oldu İsrailli insan hakları kuruluşu B'Tselem: İsrail savaş suçu işliyor, uluslararası toplum bir an önce harekete geçmeli İsrailli insan hakları kuruluşu B'Tselem: İsrail savaş suçu işliyor, uluslararası toplum bir an önce harekete geçmeli Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu
Advertisement