Doğu'da Kar Yağışı - Son Dakika

Doğu'da Kar Yağışı

22.04.2019 08:46
Doğu'da Kar Yağışı, System.String[]

Doğu Anadolu Bölgesinde aralıklı kar yağışı devam edecek.

Doğu Anadolu Bölgesinde aralıklı kar yağışı devam edecek.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde kar, Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur, Iğdır çevrelerinde ise yağmur şeklinde olacak.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği bölgede rüzgar kuzey ve kuzeydoğudan hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı merkez ve Erzurum'un Karayazı ilçesinde 4, Kars'ın Susuz ilçesi ile Erzincan'ın Otlukbeli ve Refahiye ilçelerinde 3, Ardahan'ın Göle ilçesinde 5 derece olarak ölçüldü.

Bölgede kar erimelerine dikkat çekilerek, "Bölgemiz genelindeki yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının da yüksek seyretmesi nedeniyle meydana gelebilecek kar erimelerinin, dere yatakları ve ovalarda oluşturacağı sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi. - ERZİNCAN

Doğu'da Kar Yağışı
Doğu'da Kar Yağışı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Doğu'da Kar Yağışı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları